Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Czy kawę należy zalewać wrzątkiem? Wielu z nas jest w błędzie
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 12.05.2022 08:21

Czy kawę należy zalewać wrzątkiem? Wielu z nas jest w błędzie

Czy kawę należy zalewać wrzątkiem? Wielu z nas jest w błędzie
canva/ kuppa_rock

Czy kawę należy zalewać wrzątkiem? Ziarna kawy potrzebują odpowiedniej temperatury wody, dzięki czemu "mała czarna" ma rewelacyjny, wyraźny smak i doskonały aromat. Dowiedz się, jaka temperatura wody jest najlepsza do zaparzenia najlepszej kawy.

Niezależnie od tego, czy wolisz łagodniejszą robustę, czy bardziej wyraźną, lekko kwaśną arabicę, parzenie kawy wymaga odpowiedniego przygotowania. Zwykle mielone już ziarna zalewamy wrzątkiem, jednak to poważny błąd, przez który nie możemy cieszyć się pełnią smaku pobudzającego napoju.

Gorąco polecam jednak parzenie kawy przy pomocy filtra lub kawiarki. Kawa po przygotowaniu pozbawiona jest fusów, przez co ma genialny smak. Kawę powinniśmy zalewać wodą o odpowiedniej temperaturze, aby wydobyć z niej to, co najlepsze.

Czy kawę należy zalewać wrzątkiem?

Zalewanie kawy wrzącą wodą skutecznie zabija związki aromatyczne w ziarnach. Kawa jest gorzka i cierpka. Ulubiony, pobudzający napój powinniśmy parzyć zachowując temperaturę między 88 a 94 stopnie C.

Ekspresy ciśnieniowe mają ustawioną odpowiednią temperaturę wody, aby wydobyć z ziaren cały aromat. W przypadku zalewania kawy, zagotujmy wodę i zaczekajmy 2-3 minuty, aby delikatnie przestygła. Ziarna spokojnie się zaparzą, a kawa będzie smaczna i pełna aromatu.

Jeśli przygotowujesz kawę z kawiarki, sprawdzaj temperaturę przy pomocy kuchennego termometru, aby nie zagotować, nie przypalić i nie przeciągnąć czasu parzenia napoju.

Kawa parzona w filiżance

Źródło zdjęcia: canva/ bhofack2 Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: tommycafe.pl

Tagi: kawa Cukier Mleko