Smakosze.pl
Młody Damian Kordas

instagram.com/damiankordas

Damian Kordas pokazał zdjęcie z dzieciństwa

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Damian Kordas jest młodym polskim kucharzem, który dzisiaj bije rekordy popularności. Największą sławę zdobył dzięki wygraniu 4 edycji programu MasterChef, w którym wygrał 100 tyś. złotych i możliwość wydania własnej książki kucharskiej. Od tego czasu prężnie rozwija się w polskim showbiznesie.

Damian Kordas urodził się 22 maja w 1993 roku w miejscowości Brzeg w województwie opolskim. Z wykształcenia jest weterynarzem, lecz swoje życie poświęcił zupełnie innej pasji, czyli gotowaniu i popularyzacji kulinariów - udało mu się na tej płaszczyźnie osiągnąć bardzo duży sukces. 

Kordas do programu stacji TVN MasterChef Polska próbował startować aż dwa razy, lecz za każdym razem nie przeszedł eliminacji i nie zakwalifikował się do nagrań. Na szczęście za trzecim razem udało mu się przejść eliminacje i wystąpił w 4 edycji programu. 

Damian Kordas - młody kucharz uwielbiany przez Polaków

W 2015 roku zwyciężył w finale MasterChefa i w nagrodę dostał dwie wygrane. Pierwsza z nich, czyli czek o wartości 100 tysięcy złotych i tytuł „najlepszego kucharza w Polsce” dała mu wielką sławę, z której w późniejszych latach ochoczo korzystał.

Druga nagroda polegała na wydaniu własnej książki kucharskiej. Nakładem wydawnictwa Burda Media Polska na półkach księgarń pojawiła się książka o tytule „Moje pyszne inspiracje”, która była bardzo często kupowana przez ciekawych fanów Kordasa.

Youtuber i osobowość medialna

Jednym z jego większych osiągnieć jest kanał na platformie YouTube, na którym prowadzi swój program kulinarny "Damian Kordas smakuje". W 2017 roku wystąpił w reklamie Oleju Wielkopolskiego, a w 2019 zwyciężył w finale czwartej edycji programu rozrywkowego TVN Agent – Gwiazdy. 

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym pokazujemy, dlaczego warto pić herbatę z czosnku i jabłka. W tym tekście  zdradzamy najlepszą recepturę na pysznego żółciaka siarkowego - grzyba, który dla wielu jest zwykłą hubą rosnącą na drzewie. 

Zdobył również pierwsze miejsce w dziesiątej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym tańczył z Janją Lesar. Dodatkowym wyróżnieniem jest współprowadzenie  Miss Supranational 2019 i Sylwestrową Moc Przebojów 2019/2020 transmitowaną przez Telewizję Polsat.

Źródło: TRICOLORS/East News

Kordas od kuchni

W wywiadzie dla portalu Moje Gotowanie, przeprowadzonym przez Magdalenę Pomorską, Damian Kordas wyjawił swoje kulinarne inspiracje, których jak się okazuje, jest wyjątkowo dużo. Jego głównym sposobem na nowe pomysły jest turystyka kulinarna.

Uwielbiam podróżować, ale to taka turystyka kulinarna, czyli pod kątem poszukiwania nowych dla mnie potraw, szczególnie tradycyjnych z różnych zakątków świata. (...)  Podróże są moją największą inspiracją. Uwielbiam też książki kucharskie i mam bzika na tym punkcie. Od kiedy tylko pamiętam, zbieram i kolekcjonuję książki kulinarne - wyjawił w wywiadzie Kordas. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: mojegotowanie.pl; wikipedia.org

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Polsat ma nowy program

Kulinarny Showbiznes

Nowy program kulinarny, Polsat potwierdził informację

Czytaj więcej >
Ania Starmach w dzieciństwie

Kulinarny Showbiznes

Ania Starmach - nieznane zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w młodości

Kulinarny Showbiznes

Ewa Wachowicz - nieznane zdjęcia z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler i jej wyznanie dotyczące rosołu

Kulinarny Showbiznes

Zaskakujące wyznanie Magdy Gessler na temat rosołu

Czytaj więcej >
Gwiazda TVN na zdjęciu sprzed lat

Kulinarny Showbiznes

Królowa polskiej gastronomii pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Czy "Kuchenne Rewolucje" będą miały kolejne sezony?

Czytaj więcej >