Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dietetyk wypunktował 3 napoje, których nigdy nie wypije. Przyczyny są oczywiste, warto go posłuchać
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 03.07.2023 11:28

Dietetyk wypunktował 3 napoje, których nigdy nie wypije. Przyczyny są oczywiste, warto go posłuchać

napój
YouTube/@Michal_Wrzosek

Jakich napojów nigdy nie tknie dietetyk? Te wskazał właśnie Michał Wrzosek. Znany dietetyk w krótkim filmiku mówi o trzech napojach i wyjaśnia, dlaczego nigdy nie zdecyduje się po nie sięgnąć. Ekspert z pewnością nie może się mylić, więc warto go posłuchać. 

Dietetyk ujawnia czarną listę napojów

Upały sprawiają, że chętnie sięgamy po różne napoje. Często nie zastanawiamy się nad ich wartościami odżywczymi, czy składem. Nasze wybory przez to nie zawsze muszą być trafione. Znany dietetyk, Michał Wrzosek wyjaśnia, po jakie napoje nigdy nie sięgnie. 

Czy Michał Wrzosek mówi o napojach energetycznych? A może o kolorowych napojach gazowanych? Okazuje się, że nic z tych rzeczy. Na jego czarnej, dietetycznej liście znajdują się smaczne i dość popularne napoje. Sprawdź, czego nie tknie popularny dietetyk.

Kupiła jagodziankę w cukierni Gessler. Zapłaciła tyle, co za składniki na 40 bułek

Tych 3 napojów nigdy nie tknie dietetyk

Michał Wrzosek w krótkim filmiku ujawnił po jakie napoje nie ma zamiaru sięgać. Na pierwszym miejscu czarnej listy dietetyka znalazło się zielone smoothie. Michał Wrzosek zaznacza, że szpinak jest wartościowy. Mówi o nim:

Szpinak jest super i bardzo lubię go jeść, ale jakoś nie jestem przekonany do zielonych koktajli

Na drugim miejscu u Michała Wrzoska znalazły się herbatki granulowane. Dietetyk ocenił je tak:

To jest praktycznie sam cukier, a tak naprawdę to jest nawet gorsze niż sam cukier, bo cukier z wodą jest chociaż dużo tańszy

Dietetyk ostro o tych napojach

Na miejscu trzecim u Michała Wrzoska znalazł się napój, który ma aż 550 kalorii. Dietetyk powiedział:

Jestem ogromnym fanem kawy, ale nie kawy z mlekiem, która jest słodzona cukrem, syropem i dodatkowo czekoladą

Popularny dietetyki dalej wyjaśniał:

Dlatego nie wypiłbym white chocolate mocha

To prawdziwa bomba węglowodanowo-tłuszczowa. Właściwie nie kawa, a deser pełen cukru, czekolady i tłuszczu. Takie bomby kaloryczne są bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Dlatego Michał Wrzosek unika ich jak ognia. Pisaliśmy o napojach, których nie warto pić podczas upałów. Informowaliśmy o napojach z Biedronki, które odradza Michał Wrzosek. 

Źródło: YouTube/@Michal_Wrzosek

Tagi: Dieta kawa Cukier