Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-04T090542.746

EnchantedFairy, Getty Images Pro

Dlaczego warto sięgać po banany?

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Wystarczą dwa banany dziennie, aby poprawić funkcjonowanie całego twojego organizmu. Owoce te przede wszystkim obniżają ciśnienie krwi dzięki dużej zawartości potasu. Świetnie sprawdzą się również jako paliwo dla sportowców, ponieważ zawierają sporą ilość cukru.

Banany możemy znaleźć w każdej kuchni - wchodząc do niej, często jako pierwszy ukazuje się naszym koszyk z owocami, w którym banany pysznią się na wysokim miejscu. Nic dziwnego, są w końcu łatwą i pyszną przekąską.

Poza smakiem w bananach skrywa się wiele wartościowych substancji odżywczych, które korzystnie oddziałują na wiele procesów zachodzących w organizmie. Wystarczą dwa owoce dziennie, aby zauważyć znaczną poprawę.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Co skrywają w sobie banany?

Najważniejszym minerałem zawartym w bananach jest potas. Związek ten reguluje pracę mięśnia sercowego,, zmniejsza poziom ciśnienia krwi i dba o dobrą kondycję całego układu krwionośnego. W jednym bananie jest ok 420 mg potasu.

Kolejną zaletą tych żółtych owoców jest ogromna ilość błonnika, czyli włókna roślinnego. W żołądku pęcznieje pod wpływem wody i sprawia wrażenie nasycenia przez dłuższy czas. Ułatwia także wydalanie, poprzez zwiększenie perystaltyki jelit.

Smalec z dodatkami

Domowy smalec - jak zrobić i z czym podawać?

CZYTAJ DALEJ

Ponadto, banany podnoszą wrażliwość organizmu na insulinę, dzięki czemu ciało lepiej przyswaja glukozę. Źle przebiegający proces wywołuje nadmierne uczucie głodu, co może doprowadzić do otyłości.

Banany dla anemików

Anemia polega na licznych zaburzeniach, wywołanych między innymi niedoborem żelaza we krwi chorego. Aby poprawić swoje zdrowie, człowiek musi przyjmować żelazo większej ilości niż zwykle.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

W tym celu warto wykorzystać banany, które są smaczne, mają dużo tego minerału, a dodatkowo są bogatym źródłem witaminy B6 - odpowiedzialnej za odpowiedni poziom glukozy we krwi, co pozwala na należyte odżywienie komórek.

Co więcej banany zaleca się dla chorych na wrzodową chorobę żołądka lub inne problemy z nim związane, ponieważ miąższ nie podrażnia delikatnej śluzówki i wyścieła ją cienką ochronną warstwą.

Projekt bez tytułu - 2021-07-04T093207.949

Źródło: lisaaMC, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: krokdozdrowia.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Niezwykły przepis na napój na bazie soku z cytryny

Czytaj więcej >