Smakosze.pl
czosnek

canva/MarianVejcik

Dlaczego warto zjeść łyżeczkę czosnku przed snem?

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Czosnek jest produktem stosowanym w kuchni nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale również zdrowotne. Warto dodawać go do różnych posiłków, a wieczorem warto zjeść łyżeczkę tego produktu. Są wspaniałe powody, aby tak postąpić.

Czosnek to produkt, który jest dostępny niemal w każdej kuchni. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak jego spożywanie jest korzystne dla naszego organizmu. Nic dziwnego, że ten produkt był  powszechnie stosowany choćby w medycynie ludowej.

Dlaczego warto jeść czosnek przed snem?

Zaleca się zjedzenie jednej łyżeczki posiekanego czosnku przed snem. W czasie gdy będziesz smacznie spał, on zadziała na Twój układ trawienny. Skutecznie pozbędzie się wszelkich szkodliwych toksyn z organizmu.

Produkt od lat słynie w końcu ze swojego wszechstronnego działania. Pozwala naszemu organizmowi pokonać wszelkie przeziębienia i wirusy. Dodatkowo udowodniono, że jego regularne spożywanie pozwala obniżyć poziom szkodliwego cholesterolu we krwi.

Czosnek pozytywnie wpływa również na stan naszej skóry. Zawarte w nim przeciwutleniacze pozytywnie wpływają na jej wygląd i opóźniają proces jej starzenia. Są jednak sytuacje, w których powinniśmy ograniczyć spożywanie tego produktu.

Kiedy należy ograniczyć spożywanie czosnku?

Lekarze zalecają wykluczenie ze swojej codziennej diety czosnku osobom, które borykają się z nieżytem żołądka i jelit oraz różnymi chorobami wątroby. Ten składnik działa bowiem drażniąco na śluzówkę wyścielającą nasz układ pokarmowy.

Ze spożywania tego produktu powinny również zrezygnować osoby z niskim ciśnieniem oraz chorobą zakrzepowa. Spowodowane jest to interakcjami, jakie mogą wystąpić między substancjami zawartymi w czosnku a specjalistycznymi lekarstwami, jakie spożywają osoby cierpiące na te schorzenia.

undefined

źródło: pixabay/congerdesign

Jaka jest zalecana dawka czosnku dziennie?

Specjaliści uważają, że aby odczuć dobroczynne działanie czosnku, wystarczy jeść jeden jego ząbek dziennie. Większa dawka tego produktu może niestety podrażnić nasz żołądek i w zasadzie jest zalecana jedynie przy infekcjach. Wtedy warto sięgnąć po czosnek w formie domowego syropu - przepis na ten specyfik podajemy tutaj.

Pamiętaj, że podany artykuł nie jest poradą lekarską i w razie wszelkich wątpliwości powinieneś skonsultować się z odpowiednim specjalistą. Z nim warto omówić, czy możemy bez przeszkód sięgać po ten składnik, czy też lepiej z niego zrezygnować.

Polecamy również przepis na herbatę czosnkową. Jej właściwości robią ogromne wrażenie!

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: Twoje Nowinki/ WP Parenting/ Żywienie abc zdrowie/ med me

Zapraszamy na nasz Instagram

undefined

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbiera dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuje, podróżuje i czyta książki.Chcesz się ze mną skontak

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >