Dodaj to do słoika oprócz czosnku i soli. Z tą przyprawą ogórki kiszone wyjdą 100 razy lepiej
Czy na pewno wiesz, jak zrobić ogórki kiszone? Ten popularny specjał wcale nie jest tak łatwy w przygotowaniu. Dowiedz się, jak przyrządzić je poprawnie oraz sprawdź jakie przyprawy dodać oprócz soli i czosnku. Dzięki nim twoje ogórki kiszone będą jeszcze lepsze. O jednej z przypraw nikt by nie pomyślał.
Ogórki kiszone po mistrzowsku
Wydawałoby się, że ogórki kiszone są łatwe w przygotowaniu. Wystarczy przecież oczyszczone ogórki włożyć do słoików, dodać czosnek, koper, a na koniec zalać roztworem z wody i soli. Fakt to najprostsza metoda, nie każdy jednak wie, że można dodać także inne przyprawy. Dzięki nim ten przysmak i dodatek nie tylko obiadu będzie smakował jeszcze lepiej.
Dlatego warto pamiętać także inne podstawowe składniki jak korzeń chrzanu, liść laurowy oraz ziarna pieprzu. Koneserzy dodają także liście wiśni, porzeczki, malin, a nawet dębu. Choć brzmi to zaskakująco, dzięki tym dodatkom ogórki kiszone mogą być jeszcze bardziej aromatyczne, a przy tym dłużej zachowają świeżość. Możesz także dodać jedną wyjątkową przyprawę, o której opowiem ci w dalszej części.
W Dino kompletnie powariowali. Te ceny zwalają z nóg, trzeba się śpieszyćTego składnika nie może zabraknąć
Okazuje się, że do ogórków kiszonych można dodać także ziarna kolendry. Dzięki nim nabiorą niepowtarzalnego smaku. Uważaj tylko, po spróbowaniu będziesz chciała jeść je na okrągło. Dlatego od razu przygotuj je w większej ilości. Potrzebne będą składniki umieszczone na poniższej liście. Podane proporcje są wyliczone na jeden słoik ogórków.
Składniki:
- świeże ogórki gruntowe
- 15 g soli na każdy litr wody
- 1 l wody
- 1 ząbek czosnku
- 1 liść chrzanu
- 2 ziarenka ziela angielskiego
- 4 ziarna kolorowego pieprzu
- 5 g ziaren kolendry
- 5 g ziaren gorczycy
- 1 łodyga kopru
- 1 łodyga kolendry
Jak zrobić ogórki kiszone?
Ogórki oczyść, umyj, a następnie osusz. Upchaj je ciasno w słoiku. W szczeliny pomiędzy warzywem umieść liść chrzanu oraz po łodyżce kopru i kolendry. Włóż obrany ząbek czosnku oraz ziarna kolendry, gorczycy, pieprzu, ziela angielskiego.
Wodę wlej do garnka, wsyp sól i zagotuj. Wrzątkiem zalej ogórki. Słoik szczelnie zakręć i obróć go do góry dnem. Kiedy ostygną, przechowuj je w chłodnym i zacienionym miejscu. Przygotowane w ten sposób powinny wytrzymać nawet pół roku. Sprawdź przepis na zupę buraczkową oraz zobacz, na jakiej diecie schudła znana aktorka.