Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dziadek gotował folię aluminiową w garnku. Poznałam powód i teraz robię to samo
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 16.09.2023 16:17

Dziadek gotował folię aluminiową w garnku. Poznałam powód i teraz robię to samo

gotowanie folii alumniowej
Canva/Daria Fedorova, Hanasaki

Mój dziadek gotował folię aluminiową w garnku. Ta czynność zawsze mnie dziwiła. Zastanawiałam się, po co dziadek, to robi? Jednak teraz sama tak postępuję i jestem zadowolona z efektów. Wyjaśnię, dlaczego, tak robię. 

Dziadek i folia, czyli co z tym gotowaniem?

Mój dziadek miał pewne określone nawyki. Jednym z takich nawyków było gotowanie folii aluminiowej w garnku. Dziwna sprawa, prawda? Tak o tym zwykle myślałam. Jednak poznałam w końcu powód tej czynności i teraz sama gotują folię aluminiową w garnku.

Powód jest jeden, chodzi o to, by skutecznie wyczyścić stare sztućce. Ta metoda do tego jak najlepsza. Teraz już nawyk dziadka nie wydaje mi się dziwny, a bardzo praktyczny i skuteczny. Stare sztućce lśnią jak nigdy dotąd.

sztućce
Canva/stevepb

 

Te kotlety są lepsze niż schabowe i mielone razem wzięte. Nawet teściowa poprosiła mnie o przepis

Jak porządnie wyczyścić sztućce?

Starych sztućców nie powinno się myć w płynie do mycia naczyń. Warto wypróbować sposób, który będzie zdecydowanie lepszy do takich starych i wartościowych przedmiotów. Zresztą można go wykorzystać też do innych przedmiotów, które są wykonane z metalu. Zwykle stare sztućce pokrywa matowy osad, który sprawia, że wyglądają one na brudne.

Jednak to naturalny proces, który dotyka metalowe przedmioty. Żeby odnowić i wyczyścić stare sztućce, musimy przygotować specjalną mieszankę. Dzięki niej oczyścimy powierzchnię i sprawimy, że sztućce będą pięknie lśniły. Koszt mieszanki to tylko 2 złote.

Użyj tej mieszanki, czyli blask sztućców

Potrzebujesz garnka, wody, pół łyżeczki sody oczyszczonej, pół łyżeczki cukru i arkusz folii aluminiowej. Wlej litr wody do garnka, dosyp sodę i cukier, a garnek postaw na gazie. Arkusz folii aluminiowej podziel na cztery części. Każdą część zgnieć w kulkę.

Gdy woda w garnku zacznie wrzeć, dorzuć aluminiowe kulki i włóż sztućce. Gotuj je kilka minut, a potem odcedź płyn i przenieś zastawę na stół. Weź miękką ściereczkę i wypoleruj sztućce. Matowy osad zniknie, a zastawa będzie pięknie lśniła. Pisaliśmy, jak wyczyścić przypaloną patelnię. Radziliśmy też, jak wyczyścić klejący okap kuchenny. 

gotowanie
Canva/akaratwimage

Źródło: genialne.pl