Smakosze.pl

Pixabay /igorovsyannykov

Eksperci ostrzegają przed popularnym napojem

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Prosecco to białe włoskie wino, które jest bazą wielu drinków. Napój ma rzeszę fanów na całym świecie, jest serwowany w licznych restauracjach. Szczególnie dużą popularnością cieszy się wśród kobiet. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla jego miłośników, istnieje ważny powód, aby zrezygnować z tego popularnego alkoholu.

Włoskie prosecco to białe musujące wino, które od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością. Kobiety chętnie wybierają ten napój jako baza na drinki podczas spotkań. Niestety, mamy złe wieści. Lekarze twierdzą, że jest ważny powód, aby przestać je pić.

Lekarze przestrzegają przed popularnym napojem

Zdaniem specjalistów picie prosecco może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd. Szczególnie ostrzegają przed nim dentyści. Twierdzą oni, że spożywanie alkoholu z cukrem i dwutlenkiem węgla wcale nie jest dobrym pomysłem.

Okazuje się, że taki miks wręcz drastycznie wpływa na stan naszych zębów. Alkohol z cukrem niszczy ich szkliwo. Przez co tracimy promienny uśmiech. Konsekwencje są szczególnie opłakane, gdy palimy papierosy.

Na naszych zębach pojawia się wtedy próchnica, przebarwienia oraz kamień nazębny, które wcale nie dodają nam uroku! Niezbędne będą wówczas specjalne zabiegi medycyny estetycznej, które poprawią stan naszych zębów. Niestety są one bardzo kosztowne. Jakie są inne negatywne konsekwencje sięgania po alkohol?

Negatywne konsekwencje picia alkoholu

Chociaż prosecco wydaje się niewinnym alkoholem. To lepiej nie sięgać po niego zbyt często. Spożywanie alkoholu niesie bowiem szereg niezbyt korzystnych dla naszego zdrowia konsekwencji.

Może powodować szereg bardzo negatywnych efektów dla naszego zdrowia i urody m.in. tycie, opuchnięcie twarzy oraz wspomniane wyżej problemy z uzębieniem. Nie oznacza to jednak, że musimy z niego stale rezygnować.

Tak jak w przypadku większości produktów, ważny jest przede wszystkim umiar i zdrowy rozsądek. Wtedy będziemy mieć pewność, że dany produkt nie "zrujnuje" naszego zdrowia.

Polecamy przepisy na nieco zdrowsze napoje. Niedawno pisaliśmy m.in. o zbawiennym działaniu soku marchewkowego oraz napoju z kapusty.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: żywienie abc zdrowie

Zapraszamy na nasz Instagram

undefined

Podobne artykuły

Hamburger na grillu

Zdrowie

Dramatyczne konsekwencje po zjedzeniu burgera

Czytaj więcej >
Owoce czeremchy i ich sekrety

Zdrowie

Na co pomagają owoce czeremchy?

Czytaj więcej >
Wiśnie mają wiele zalet

Zdrowie

Wyjątkowe właściwości wiśni

Czytaj więcej >
Imbir nie dla każdego

Zdrowie

Przeciwwskazania do spożywania imbiru, czosnku i kurkumy

Czytaj więcej >
Obiad

Zdrowie

Czego lepiej nie robić po obfitym obiedzie?

Czytaj więcej >
Miód ma mnóstwo właściwości

Zdrowie

Niezwykłe działanie miodu z dodatkiem soli himalajskiej

Czytaj więcej >