Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Familiada: w czym może być śledź? Padły zadziwiające odpowiedzi

Familiada: w czym może być śledź? Padły zadziwiające odpowiedzi

śledzie
Facebook/Familiada TVP S.A., Canva/atlasstudio

Teleturniej Familiada cieszy się sympatią widzów od 20 lat. W programie startują rodziny i znajomi, a Karol Strasburger zadaje pytania. W jednym z odcinków, a także w sieci pojawiło się pytanie o  śledzie. Niektórzy internauci zaskoczyli swoimi odpowiedziami. Co mówili o śledziach?

Familiada lubiana przez pokolenia widzów

Teleturniej Familiada ma swoich wiernych fanów. Widzowie śledzą zmagania osób, które w nim startują. W tym lubianym programie telewizyjnym występują całe pokolenia. Teleturniej po raz pierwszy wyemitowano na antenie Telewizji Polskiej 17 września 1994 roku. Od początku Familiady gospodarzem programu jest Karol Strasburger. 

Prowadzący zadaje pytania przedstawicielom dwóch drużyn, które biorą udział w programie. Liczy się refleks, wiedza i szczęście. Czasem jednak odpowiedzi mogą zaskoczyć nie tylko widzów, ale też samych uczestników i internautów. Pytania pojawiają się też w mediach społecznościowych popularnego teleturnieju.

Familiada
Facebook/Familiada TVP S.A.
Nacinam udka z kurczaka i duszę z prostymi dodatkami. Tak szybkiego i pysznego posiłku dawno już nie jadłam

W czym może być śledź?

W Familiadzie mogą paść pytania dosłownie o wszystko. W jednym z odcinków Karol Strasburger zadał pytanie, które nie wydaje się zbyt skomplikowane. O co zapytał gospodarz lubianego programu?

W czym może być śledź?

Na to pytanie mogli odpowiedzieć też internauci. Niektórzy podeszli poważnie do sprawy i udzielili wyczerpujących odpowiedzi:

W śmietanie po kaszubsku

W oleju

W occie

W sałatce

Te odpowiedzi właściwie od razu przychodzą na myśl też smakoszom. Wszak za niecały miesiąc Boże Narodzenie, a śledzie chętnie jadamy podczas świąt. Warto zaznaczyć, że niektórzy internauci zażartowali sobie z tego pytania.

Internauci żartują ze śledzi

Poczucie humoru internautów dosłownie przechodzi wszelkie pojęcie. Niektórzy postanowili nieco zażartować sobie z pytania o to, w czym mogą być śledzie. Internauci “odpłynęli” od wątków kulinarnych i odpowiadali:

Na stadionie Arki Gdynia

W płynie do higieny intymnej

W wydziale śledczym

W klubie żużlowym

Warto przypomnieć, że śledzie można przyrządzić w śmietanie z jabłkiem i smażone w panierce. Smakują też jako składnik sałatki i koreczków. Śledzie chętnie jadamy marynowane i w formie tatara. Pisaliśmy też, jak pozbyć się nadmiaru soli ze śledzi. Informowaliśmy też, jak długo można przechowywać śledzie w lodówce. 

śledzie
Canva/atlasstudio

Źródło: Facebook/Familiada TVP S.A.