Smakosze.pl
Fusy po kawie mają wiele zastosowań

Canva.com / Natalia Klenova

Genialne zastosowanie fusów z kawy

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Fusy po kawie zazwyczaj nie wzbudzają większego zainteresowania u smakoszy. Traktujemy je po prostu jak pozostałość po przygotowywaniu ulubionego napoju. Mało kto spodziewałby się, że można ich użyć do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z lodówki.

Nie da się ukryć, że fusy przez większość smakoszy uważane są za bezwartościowy odpadek. Nie bez powodu większość z nas wyrzuca je do śmieci, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja. Lepiej zaniechać takiego postępowania. Fusy mogą Cię mocno zaskoczyć.

Fusy sprawią, że lodówka będzie pachniała nowością

Po wypitej kawie na dnie naszego kubka przeważnie pozostają wyłącznie fusy. Czasem możemy dostrzec również resztki innych dodatków. Niedawno wspominaliśmy o tym, dlaczego warto do kawy dodać odrobinę cynamonu.

Dziś pod lupę weźmiemy same fusy po kawie. Okazuje się, że posiadają one wiele ciekawych zastosowań, które w znacznym stopniu mogą ułatwić nam życie. Pomagają między innymi pozbyć się nieprzyjemnych aromatów, które zagościły w naszych lodówkach.

Fusy wystarczy umieścić na małym talerzyku i wstawić do lodówki. Po pewnym czasie powinny one pochłonąć wątpliwie przyjemne zapachy. Dobrze sprawdza się również świeżo zmieloną kawa. Jak jeszcze możemy wykorzystać fusy?

Fusy po kawie usuną zapach cebuli z dłoni

Po krojeniu cebuli lub czosnku nasze dłonie nie pachną najlepiej. Niestety, mydło często nie przynosi pożądanego rezultatu i pozostałości intensywnego aromatu, mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin. W takiej sytuacji dobrze sięgnąć po fusy po kawie.

Zanim umyjemy dłonie, wetrzyjmy w nie fusy po kawie. Po takim peelingu zmywamy wszystko wodą z mydłem. Warto pamiętać o tym, że wcześniej dłonie należy trochę zwilżyć. Fusy dobrze wpływają na skórę, w związku z tym można z nich zrobić również maseczkę.

(Pexels / István Szitás)

Zmywanie będzie jeszcze prostsze

Po gotowaniu ulubionych specjałów przychodzi pora na zmywanie. Nie jest to najprzyjemniejsza czynność. Zwłaszcza jeśli nasze naczynia i przyrządy kuchenne są całe w tłuszczu. Czyszczenie takich zabrudzeń to prawdziwa katorga. Pomogą w tym fusy po kawie.

Fusy zawijamy w kawałek materiału. Dobrze sprawdzi się gaza. Tak przygotowanym zmywakiem bez większych problemów wyczyścimy uporczywe plamy z tłuszczu. Zmywanie po posiłku powinno pójść znacznie sprawniej. 

Fusy w trosce o nasze rośliny

Niepozorne fusy po kawie mogą nam pomóc w zadbaniu o naszych zielonych podopiecznych. W ich wnętrzu znajdują się substancje, które są znakomitą pożywką dla roślin. Fusy uznaje się za dobry nawóz. Warto wyścielić nim spód doniczek i posypać powierzchnię ziemi.

Bez wątpienia fusy po kawie mają wiele zalet, obok których nie sposób przejść obojętnie. Warto wypróbować wyżej wymienione sztuczki w praktyce. Smakosze powinni zapoznać się również ze sposobami na szybkie obieranie czosnku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Domek i Ogródek; Urządzamy

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

owoce derenia

Porady

Jak wykorzystać w kuchni owoce derenia?

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Mięso na rosół lepiej wrzucać na wrzątek, czy zimną wodę?

Czytaj więcej >
miód

Porady

Co oznacza biała piana w słoiku z miodem?

Czytaj więcej >
chleb

Porady

Jak należy mrozić chleb?

Czytaj więcej >

Porady

Zaskakująca ukryta funkcja obieraczki do warzyw

Czytaj więcej >
zamrożone mięso

Porady

Jak błyskawicznie i bezpiecznie rozmrozić mięso?

Czytaj więcej >