Przepis na aromatyczny gulasz z serc drobiowych
Gulasz kojarzy nam się z typowo zimowym jedzeniem. Gęsty i zawiesisty sos, duża ilość mięsa i rozgrzewające właściwości są tym, czego każdy z nas potrzebuje, gdy za oknem panują niskie temperatury. Poniżej prezentujemy jedną z najtańszych wersji tego dania.
Drobiowe serca są podrobem, dlatego ich cena jest wyjątkowo niewielka. Współcześnie ludzie wolą jeść mięso, a podroby kojarzą im się z odpadkami. W sercach znaleźć można jednak mnóstwo wartości odżywczych, dlatego warto włączyć je do swojej diety.
Gulasz z drobiowych serc
Największym problemem tego typu mięsa jest jego twardość przy zbyt długim gotowaniu. Aby temu zaradzić, wystarczy wlać jedną łyżkę stołową spirytusu, który wniknie w zbite włókna mięśniowe i sprawi, że podczas jedzenia będą rozpływać się w ustach.
Taki gulasz jest także idealnym sposobem na wykorzystanie resztek zalegających w lodówkach. Pół cebuli, jedna papryka i inne składniki, z których ciężko przygotować inne pełnoprawne danie, w gulaszu znajdują swoje miejsce i tworzą pyszną całość.
Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy niesamowitą historię koszyczków do szklanek z czasów PRL. W tym tekście z kolei prezentujemy wspaniałe zalety wody po gotowaniu ziarenek ryżu.
Przepis na gulasz z sercami
Składniki:
400 g serc drobiowych
1 średnia cebula
1 marchewka
300ml bulionu drobiowego
3 liście laurowe
4 ziarna ziela angielskiego
2 łyżeczki majeranku
3 łyżki oleju
1 łyżka mąki pszennej
garść listków natki pietruszki
łyżka spirytusu
sól
pieprz
Zacznij od dokładnego oczyszczenia serc z żył, przerostów tłuszczowych i błonek, które podczas gotowania nie zmiękną. Przemyj je pod bieżącą wodą i odstaw do odsączenia. Marchewkę dokładnie umyj, obierz i pokrój w drobną kostkę.
Cebulę obierz, posiekaj na najdrobniejszą możliwą kosteczkę i wrzuć na rozgrzany olej. Podsmażaj ją do zeszklenia. Dodaj do niej serca i smaż je na dużym ogniu przez 3 minuty. Zalej je bulionem, wrzuć liście laurowe, ziele angielskie, majeranek i marchewkę. Dolej jedną łyżkę spirytusu i zamieszaj. Przykryj garnek i gotuj przez 45 minut.
Na koniec gotowania posiekaj pietruszkę i dodaj do gulaszu. W szklance wymieszaj kilka łyżek zimnej wody z mąką. Dokładnie wymieszaj zawartość garnka i zagotuj kolejne 3 minuty. Wlej mieszankę do gulaszy, aby go zagęścić. Podawaj z kaszą jęczmienną i pajdą świeżego chleba. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: kuchnia-domowa.pl; przyslijprzepis.pl