Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak gotować makaron bez wody? Wyjawiamy sprytny patent
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 24.05.2022 12:58

Jak gotować makaron bez wody? Wyjawiamy sprytny patent

Jak gotować makaron bez wody? Wyjawiamy sprytny patent
canva/ Image Professionals GmbH

Makaron gotowany w osolonej wodzie jest praktycznie bez smaku. Makaron gotowany bez wody przechodzi smakiem i aromatem całego, przygotowywanego dania. Dowiedz się, jak gotować makaron bez wody i zrób najlepsze spaghetti, zapiekankę i wiele innych potraw.

Gotowanie makaronu bez wody jest dziecinnie proste, a dodatkowo znacznie wzmacnia walory smakowe całej potrawy. Najlepszym przykładem jest spaghetti bolognese. Jeśli podasz osobno ugotowany w wodzie makaron i polejesz go sosem, danie będzie smaczne, ale może o wiele lepsze.

Wystarczy, że makaron dodasz do sosu, a dzięki wysokiej temperaturze nitki najdą smakiem dania. Makaron musi zostać obróbce termicznej z całą potrawą, to sekret doskonałych dań. Przygotuj w ten sposób również zupę lub zapiekankę makaronową z piekarnika, niech makaron ugotuje się z resztą składników.

Makaron możesz również przygotować samodzielnie z kilku bardzo podstawowych składników. Domowy makaron jest najsmaczniejszy- tu poznasz przepis siostry Anastazji na makaron, jest przepyszny.

Jak gotować makaron bez wody?

Makaron nie potrzebuje wody, a wysokiej temperatury, aby był miękki i elastyczny. Świetnym sposobem na ugotowanie makaronu jest dodanie go bezpośrednio do dania, które przygotowujemy.

Makaron ugotuje się zarówno w zupie, jak i sosie, a dzięki zmiękczaniu go w ten sposób, nitki wchłoną smak i aromat potrawy, dzięki czemu całe danie jest jeszcze smaczniejsze. Makaron możemy również odgotować w niewielkiej ilości wody, a później dodać do reszty składników.

Różne rodzaje makaronu

Źródło zdjęcia: canva/ Langan

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: 02.pl