Jak kisić ogórki, żeby wyszły twarde i jędrne?
Ogórki kiszone często goszczą na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie sięgają po słono-kwaśny specjał. Nasze babcie dodawały do słoików jeden nieoczywisty składnik. Mowa o liściach wiśni. Dzięki nim ogórki kiszone wyjdą twarde i jędrne.
Bez wątpienia ogórki kiszone można uznać za jeden z kulinarnych szlagierów Polskiej kuchni. Istnieje wiele metod przygotowywania tych wybornych smakołyków. Najlepiej skorzystać z babcinego przepisu.
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Ogórki kiszone z dodatkiem liści wiśni
Nie da się ukryć, że ogórki kiszone potrafią niekiedy przyprawić o szybsze bicie serca nawet najbardziej wybrednych wielbicieli kulinariów. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, dlaczego czasami nasze specjały są puste w środku. Dziś sięgniemy po sprawdzony przepis na twarde i jędrne ogórki kiszone.
Babcine ogórki kiszone są dla wielu smakoszy niedoścignionym ideałem. Na szczęście istnieje receptura, która pozwoli nam na ich samodzielne przygotowanie. Sekret chrupkości i jędrności tkwi w liściach wiśni. Jakie produkty będą nam potrzebne do zrobienia idealnych ogórków kiszonych?
ogórki
woda
gałązka kopru
ząbek czosnku
3 liście wiśni
kawałek korzenia chrzanu
sól
Niezawodny przepis na wyśmienite ogórki kiszone
Na początku myjemy ogórki. Warto je również przez godzinę namoczyć w zimnej wodzie. Ten zabieg sprawi, że kiszone smakołyki będą jeszcze bardziej jędrne. W tym czasie do każdego słoika wkładamy koper, pół ząbka czosnku i liść wiśni.
Całość uzupełniamy o ogórki. Im ciaśniej je pokładamy, tym lepiej. Składniki zalewamy wodą z solą. Najlepiej stosować proporcje 1,5 łyżki soli na litr wody. Wówczas nasze ogórki będą odpowiednio słone.
Tak przygotowane ogórki odstawiamy w ciemne i chłodne miejsce. Po kilku tygodniach kiszone frykasy powinny być już gotowe. Warto wiedzieć, co oznacza biała piana w słoiku z ogórkami.
Canva / Nikolay_Donetsk
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Kęsy codzienności