Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak szybko i bezpiecznie rozmrozić ryby? 4 najlepsze sposoby

Jak szybko i bezpiecznie rozmrozić ryby? 4 najlepsze sposoby

Rozmrażanie ryby
canva/jdwfoto

Ryba ma delikatne mięso i jej rozmrożenie wymaga większej ostrożności. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na jej przyrządzenie, warto skorzystać z jednej z 4 skutecznych metod szybkiego doprowadzenie mięsa do temperatury pokojowej. Z naszymi wskazówkami wyjdzie pyszne.
 

Rozmrażanie ryby w piekarniku

Najzdrowszym sposobem podania ryby jest upieczenie jej. Wyjęte z zamrażalnika kawałki warto od razu włożyć do piekarnika. Umieszczone tam przed nagrzaniem urządzenia będą stopniowo rozmarzały.

Na początek nastawiamy grzanie na niewielką temperaturę - 60-70 stopni Celsjusza będzie wystarczające. Z czasem podnosimy ją do 90-100 stopni Celsjusza i pozostawimy filet, aż do całkowitego usunięcia lodu. Wtedy przystępujemy do dalszego przygotowywania.

Zapomnij o zawijaniu. Pyszne gołąbki zrobisz o wiele szybciej

Rozmrażanie ryby w wodzie gazowanej

Woda z bąbelkami też może posłużyć jako środek do pozbawienia rybnych filetów lodu. Zamknięte w foliowych woreczkach porcje mięsa umieszczamy w misce z płynem i pozostawiamy do czasu, aż znacznie zmięknie.

Wtedy przenosimy je na talerzyk, oprószamy solą i wkładamy do lodówki. W niedługim czasie ryba będzie już zdatna do dalszej obróbki. Przed obróbką termiczną warto osuszyć ją przy pomocy ręcznika papierowego.

Rozmrażanie ryby w mleku

O tym, że mięso ryby nabierze delikatności, gdy będziemy je moczyć w mleku, wie każdy doświadczony szef kuchni. Dobrym pomysłem jest też rozmrożenie filetów w tym płynie. Na początek umieszczone w foliowej torebce mięso przenosimy do miski z mlekiem w temperaturze pokojowej.

Z czasem, gdy w woreczku zgromadzi się woda, usuwamy go i wkładamy rybę bezpośrednio do nabiału. Przed przystąpieniem do przyrządzania filetów warto je jeszcze skropić sokiem z cytryny.

Rozmrażanie ryby w wodzie

Podobnie jak w przypadku mrożonych mięs, rybne filety można rozmrozić pod bieżącą wodą. Najpierw polewamy je zimnym płynem i stopniowo nieco zwiększamy jego temperaturę. Nie można się tutaj jednak spieszyć — zbyt nagła zmiana zaowocuje rozpadnięciem się fileta.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na dania z ryb. Szczególnie polecamy przepis na pysznego dorsza pieczonego na warzywach. Być może zainteresują was także nasze propozycje pysznych surówek idealnych do smażonych filetów.

Rozmarażanie ryby jest ważne.png
canva/BerglindJack