Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak uniknąć zapachu gotującej się kapusty? Dorzuć składnik, który z pewnością masz w kuchni
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 31.10.2022 11:13

Jak uniknąć zapachu gotującej się kapusty? Dorzuć składnik, który z pewnością masz w kuchni

gołąbki
canva/Adam88xx

Z kapusty ugotujemy wiele pysznych potraw. Niestety zapach gotującego się warzywa jest bardzo nieprzyjemny i szybko rozprzestrzenia się po całej kuchni. Wystarczy jednak prosty trik, dzięki któremu warzywo nie będzie uwalniać przykrych oparów.

Kapusta jest uniwersalnym warzywem, z którego przygotujemy wiele wyśmienitych dań, między innymi kapuśniak, kwaśnicę, gołąbki, czy bigos. Duszona i zasmażana kapusta jest również pysznym dodatkiem do obiadu. Niestety zapach gotującej się kapusty może skutecznie zniechęcić do przygotowywania tych smacznych potraw.

Mało kto wie, że przykrego zapachu gotującej się kapusty można łatwo uniknąć, a jeśli już się pojawił, zniwelować go innymi, naturalnymi zapachami. Najlepszym sposobem jest dodanie skórki chleba razowego do garnka z kapustą, można również dodać orzechy włoskie.

Gdy zapach gotującej się kapusty rozprzestrzeni się po całej kuchni, mamy dwa wyjścia - albo będziemy wietrzyć mieszkanie przez pół dnia, co nie jest łatwym zadaniem, kiedy na zewnątrz jest zimno, albo przygotujemy naturalny pochłaniacz zapachu.

Jak pozbyć się zapachu gotującej się kapusty? Trik z kromką chleba nie ma sobie równych

Do garnka z kapustą dodaj dwie skórki razowego chleba, następnie rozpocznij gotowanie. To prosty i skuteczny sposób na zapobieganie i likwidowanie nieprzyjemnego zapachu gotującej się kapusty.

Skórka chleba razowego nie zmieni smaku dania. Skórę możemy dodać zarówno do kapuśniaku, bigosu, gołąbków, jak i innych potraw, których składnikiem jest smaczne, ale niezbyt ładnie pachnące warzywo.

Jak jeszcze pozbyć się przykrego zapachu kapusty?

W walce z zapachem gotującej się kapusty, pomogą również orzechy włoskie, kawa mielona, sól, pieprz, majeranek i mięta. Do garnka z bigosem lub innym daniem włóż 2 orzechy włoskie i gotuj chwilę.

Jeśli natomiast zapach rozprzestrzenił się już po całej kuchni, wsyp kawę mieloną na patelnię i przyrumień ją na małym ogniu. Dobrym sposobem jest również zagotowanie małej ilości wody z miętą, majerankiem, solą i pieprzem. Naturalne pochłaniacze powietrza działają błyskawicznie.

Poznaj 5 pomysłów na wykorzystanie głąba kapusty. Sprawdź również, jak obrać orzechy włoskie bez dziadka do orzechów.

Kapusta
canva/yulka3ice

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: