Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jakie przyprawy dodawać do rosołu? Mistrzowie kuchni zawsze pamiętają o 1 dodatku
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 14.07.2022 10:12

Jakie przyprawy dodawać do rosołu? Mistrzowie kuchni zawsze pamiętają o 1 dodatku

Jakie przyprawy dodawać do rosołu? Mistrzowie kuchni zawsze pamiętają o 1 dodatku
canva/gbh007

Rosół jest rewelacyjnym pomysłem na obiad w niedzielę, święta i większe uroczystości. Sekretem doskonałego rosołu, oprócz mięsa i warzyw, są przyprawy, dzięki którym wywar nabiera smaku, koloru i aromatu, który unosi się po całej kuchni. Jakie przyprawy dodawać do rosołu?

Najsmaczniejszy rosół otrzymasz z kilku rodzajów mięsa. Oprócz kury niezbędny jest również kawałek wołowiny, np. szpondru. Osobiście polecam dodać również kawałek indyka, wtedy rosół będzie miał złożony, wyraźny smak. Przyprawy do rosołu są równie ważne, jedną z nich jest ocet.

Niektórzy doprawiają rosół kostką rosołową. To największy błąd, jaki można popełnić podczas gotowania tego wyjątkowego dania. Kostka to wyłącznie sztuczne substancje. Zupę doprawiaj naturalnymi przyprawami do rosołu, będzie zdrowsza i smaczniejsza.

Oprócz przypraw do rosołu, dodajmy do wywaru opaloną nad ogniem cebulę, 2 ząbki czosnku, marchew, pietruszkę, seler, por, kawałek kapusty. Te warzywa są absolutnie konieczne, aby rosół miał złożony, rewelacyjny smak.

Dlaczego warto dodać łyżkę octu do rosołu?

Łyżka octu jest składnikiem, który dodawany jest do rosołu przez mistrzów kuchni. Ocet nie jest wyczuwalny w zupie, a dzięki niemu wywar będzie miał wyraźny smak i będzie niezwykle aromatyczny.

Ocet rozpuszcza włókna w mięsie, co z kolei sprawia, że wołowina i kurczak oddają jeszcze więcej smaku, a rosół ma piękny kolor i jest przepyszny. Dodaj łyżkę octu winnego, spirytusowego lub jabłkowego do rosołu, a od razu poczujesz różnicę.

Jakie przyprawy dodawać do rosołu?

Do rosołu koniecznie dodajmy liście laurowe, ziele angielskie, świeżą natkę pietruszki i lubczyk. Lubczyk może być świeży lub suszony, ale jego dodatek jest konieczny, aby wywar nabrał wyraźnego smaku.

Rosół pod koniec gotowania dopraw solą, pieprzem. Możesz dodać również szczyptę kurkumy, która zabarwi wywar na złoty kolor. Nigdy nie dawaj soli podczas gotowania wywaru z mięsa, ponieważ nawet dodatek octu nie pomoże uwolnić aromatu.

Z ugotowanego mięsa z rosołu przygotujesz świetny obiad na kolejny dzień- tu poznasz przepis na pierogi z farszem z mięsa po rosole, podaj je z okrasą z masła i cebulki. Z mięsa i warzyw przygotujesz również wyśmienity pasztet, który będzie idealnym dodatkiem do pieczywa.

Rosół
canva/ma-k

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuchnia.wp.pl, przepisy.pl