Kiszona kapusta
canva.com/natashabreen

Jednodniowa dieta - pełny jadłospis

Ciężko znaleźć osobę, dla której dieta mogłaby być w jakikolwiek sposób przyjemna - zrezygnowanie z przyjemności nie jest łatwe. Na szczęście istnieje jednodniowa dieta, która może pozwolić ci schudnąć nawet 1 kilogram. Prezentujemy dietę kapuścianą, która pozwoli ci wcisnąć się w ulubioną sukienkę.

Nie każda dieta polega na wielomiesięcznym liczeniu kalorii, ograniczania spożycia słodyczy czy odmawiania sobie danych grup produktów. Jeśli brakuje ci czasu, a chcesz założyć na wieczór swój ulubiony strój, musisz sięgnąć po coś, co działa o wiele szybciej.

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą najróżniejsze diety jednodniowe, które mają wysoką skuteczność i ekspresowe tempo działania. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie nadają się one do długiego stosowania, z powodu niskich wartości odżywczych.

Dieta kapuściana

Jej założenie jest banalnie proste. W ciągu można zjeść maksymalnie 1,5 kilograma kiszonej kapusty, wraz z niewielkimi ilościami innych dodatkowych warzyw, takich jak papryka czy pomidor. Właściwości kapusty doskonale wpływają na trawienie i ułatwiają pozbycie się nadmiaru wody z organizmu.

Bakterie kwasu mlekowego, te same, które odpowiadają za fermentację kapusty, żyją także w naszych jelitach i tworzą florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Z tego powodu kiszona kapusta wpływa korzystnie na funkcję układu trawiennego i przyspiesza chudnięcie.

Jaki jest najlepszy sposób mrożenia pierogów?Jaki jest najlepszy sposób mrożenia pierogów?Czytaj dalej

Dieta bananowa

Kolejny sposób polega na zjedzeniu w ciągu całego dnia 7 bananów. Jadłospis można urozmaicać o drobne porcje innych warzyw i owoców, a także fermentowane napoje mleczne, takie jak kefir czy zsiadłe mleko. Warto rozłożyć sobie banany na kilka posiłków, aby nie czuć się głodnym.

Potrzebujesz więcej interesujących newsów? Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy, ile zarabiają podstawowi pracownicy sieci sklepów Lidl. W tym tekście informujemy fanów wczesnego grzybobrania gdzie oraz jakie grzyby pojawiają się już w lasach.

W każdej z diet trwających 1 dzień należy przyjmować duże ilości płynów, najlepiej około 2,5 litra wody czy naparów ziołowych usprawniających trawienie. Wbrew pozorom zatrzymanie wody jest często efektem odwodnienia, więc warto dostarczyć sobie dużo wody.

Dieta owsiankowa

Na początku dnia ugotuj owsiankę z 7 łyżek płatków owsianych oraz 2 litrów chudego mleka. Potrawę podziel na 4-5 posiłków, które należy rozłożyć w ciągu dnia. I w jej wypadku również trzeba przyjmować spore ilości wody, aby świetnie nawodnić organizm.

Owsianka

Źródło: DAPA Images

Poza dietą należy uprawiać dużo wysiłku fizycznego oraz ogólnie pracować nad swoim trybem życia - częste głodzenie się czy spożywanie niskich poziomów kalorii, prowadzi do spowolnienia metabolizmu i odkładania tłuszczu przez organizm.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł