Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Już nie wyrzucam do kosza zwiędłych warzyw. W 2 prostych krokach przywracam ich chrupkość oraz świeżość
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 21.07.2023 20:12

Już nie wyrzucam do kosza zwiędłych warzyw. W 2 prostych krokach przywracam ich chrupkość oraz świeżość

sposób na zwiędłe warzywa
Canva / riderfoot

Zwiędłe i zleżałe warzywa wyrzucasz do kosza na śmieci? To poważny błąd. Przy odrobinie chęci i czasu z łatwością przywrócisz im drugą świeżość. Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina wody oraz lodówka.

Przywrócenie warzywom świeżości jest banalnie proste

Każdemu choć raz zdarzyło się zbyt długo zwlekać ze zjedzeniem warzyw. W efekcie tego zwiędły i zrobiły się mało apetyczne. Większość osób w takiej sytuacji bez zastanowienia pozbywa się produktu. Jest jednak pewien prosty sposób, aby tego uniknąć.

Warzywa w codziennej diecie są bardzo ważnym elementem. Dostarczają nam wielu witamin oraz cennych składników odżywczych. Tym bardziej ważne jest, aby lądowały w naszych brzuchach, a nie koszach na śmieci. Przywrócenie im chrupkości jest łatwiejsze, niż można by przypuszczać.

Sklepy wprowadzają opłaty za popularne „zrywki". Zapomnijcie o darmowych torebkach foliowych

Nie spisuj na straty zwiędłych warzyw

Marnowanie żywności staje się coraz większym problemem. W Polsce wyrzuca się kilka milionów ton rocznie. Duży odsetek z tej ilości stanowi jedzenie, które nadal było zdatne do spożycia. Część tego to także warzywa.

Wyrzucanie warzyw to nie tylko marnowanie żywności. W śmietniku pośrednio lądują także pieniądze, które na nie wydaliśmy. Zaoszczędź jedno i drugie, stosując tę prostą metodę.

Trik pozwala przywrócić świeżość wielu rodzajom warzyw. Za pomocą wody i lodówki uratujesz selera naciowego, paprykę, ogórki i warzywa korzeniowe. Tę sztuczkę może zastosować absolutnie każdy. Przekonajcie się sami o jej skuteczności.

Jak szybko i skutecznie odświeżyć warzywa?

Nie zniechęcaj się, jeśli warzywa w Twojej lodówce utraciły swoją świeżość. W dalszym ciągu możesz zjeść je ze smakiem. Wystarczy, że przywrócisz im chrupkość oraz apetyczny wygląd. Przekonaj się, jak niewiele do tego potrzeba.

Zamiast spisywać warzywa na straty, przełóż je do szklanki. Jeśli masz ich większą ilość, nada się także miska. Zawartość naczynia zalej następnie zimną wodą z kranu. Całość wstaw na noc do lodówki.

W kilka godzin takiego leżakowania warzywa odzyskają swoją jędrność. Stanie się tak, gdyż na powrót wchłoną wodę, którą wcześniej utraciły. Dzięki temu znowu można będzie je zajadać ze smakiem. Koniecznie sprawdź ten sposób w swojej kuchni. Producenci żywności nie bez powodu owijają warzywa w folię. Ta niezwykła ciekawostka podbiła cały internet.

@soorajslonce To samo możecie zrobić z marchewką, papryką, rzodkiewką, ogorkiem, pietruszką, etc #protip #kuchenneporady #porady #gotowanie ♬ Cupid – Twin Ver. (FIFTY FIFTY) – Sped Up Version - sped up 8282

Źródło: TikTok @soorajslonce