Smakosze.pl
Rosół

canva/ Mattias Gronlund

Kiedy powinno się solić rosół?

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Rosół to danie, które niemal co tydzień gości na naszych stołach. Sekret jego smaku tkwi w wielu szczegółach. Ważne jest między innymi to kiedy go solimy: na początku, czy na samym końcu gotowania? Poznaj tajniki przyrządzania rosołu

Chociaż wydaje się, że na temat rosołu powiedziano już wszystko, a niemal każdy ma swój własny "sposób" na tą kultową zupę, to warto poznać kilka uniwersalnych porad, które sprawią, że zawsze zachwyci nas ona swoim smakiem.

Kiedy powinno się solić rosół?

Drobny szczegół, a ma ogromne znaczenie! Pamiętaj, aby solić rosół zawsze na sam koniec, tuż przed jego podaniem! Okazuje się, że woda bez soli jest po prostu w stanie wydobyć więcej smaku z mięsa oraz warzyw.

Wcześniej pamiętaj o doprawieniu zupy klasycznymi przyprawami np. liściem laurowym. Możesz także poeksperymentować i wzbogacić bulion również o mniej typowe składniki takie jak. np. kurkuma lub goździki (pisaliśmy o tych drugich w tym artykule).

O czym jeszcze należy pamiętać gotują rosół? Śpieszymy z odpowiedzią.

Tajniki aromatycznego rosołu

Przygotowując rosół pamiętaj o dobrej jakości mięsie. Aby zupa była esencjonalną ucztą, użyj do niej np. uda z kaczki lub skrzydełek z kurczaka. Specjaliści polecają także szponder, łopatkę oraz mostek z kośćmi.

Pamiętaj, aby nie wkładać do rosołu zamrożonego mięsa! W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu się niepożądanych szumowin w rosole. Jeśli mimo tego będą się one zbierać na powierzchni zupy, usuń je za pomocą tzw. szumówki.

Aby cieszyć się wyjątkowym aromatem rosołu, pokrój wcześniej włoszczyznę. Dzięki temu zupa uzyska delikatniejszy smak. Dobrym pomysłem jest również przekrojenie czosnku oraz pomidora!

Po co w rosole pomidor? Kulinarni eksperci uważają, że nieco podkręci on smak zupy, a przy tym nada jej niezwykle apetyczny kolor.

Polecamy również przepis na rosół kolagenowy. Poza wyjątkowym smakiem zachwyca on wspaniałymi prozdrowotnymi właściwościami.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: kuchnia wp/ król rosołu/garneczki

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefined

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >