Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Książę William odwiedził polską restaurację. Nie uwierzysz ile zapłacił za kanapkę
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 25.03.2023 09:45

Książę William odwiedził polską restaurację. Nie uwierzysz ile zapłacił za kanapkę

Książę William odwiedził polską restaurację
Michal Zebrowski/East News, @_butero_ na Instagramie

Książę William kilka dni temu przyleciał do Polski. Po oficjalnych spotkaniach odwiedził jedną z warszawskich restauracji. Nie uwierzysz, ile zapłacił za kanapkę z szarpaną wieprzowiną. Cena może mocno zaskoczyć.

Książę William odwiedził warszawską restaurację

Książę William w zeszłą środę przyleciał do Polski z dwudniową wizytą. Najpierw odwiedził Rzeszów, a następnie udał się do Warszawy. Jego wizyta związana była z aktualną sytuacją na Ukrainie. Książę rozmawiał z żołnierzami, odwiedził punk dla uchodźców oraz spotkał się z prezydentem.

Po oficjalnej części, książę William udał się do warszawskiej restauracji Butero, która mieści się przy ulicy Brackiej. Następca brytyjskiego tronu zamówił w lokalu kilka dań, między innymi kanapkę z szarpaną wieprzowiną.

W restauracji znajdziemy również wiele innych dań. Od zupełnie prostych, do finezyjnych i orientalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Właściciel Butero w rozmowie z portalem onet.pl, zdradził, jak przebiegła wizyta księcia Williama. 

 

Oddzielił żółtka od białek i poczekał 6 dni. Nie ma lepszego patentu na jajecznicę

Co zamówił książę William?

Paweł Zasim, właściciel restauracji Butero, w rozmowie z portalem onet.pl, zdradził, co zamówił następca tronu Wielkiej Brytanii. Książę William zamówił kanapkę w chałce z szarpaną wieprzowiną. Do tego frytki oraz sałatkę Colesław. Za kanapkę zapłacił 39 zł.

Właściciel restauracji dobrze wspomina wizytę księcia w swoim lokalu.

- Wśród gości nie było wielkiego poruszenia. Wszystkich swoich gości traktujemy równo. Nasza przestrzeń jest otwarta dla wszystkich, także dla nieco bardziej znanych osób. Książę był bardzo miły i otwarty. Nie był wycofany, rozmawiał z naszą obsługą i za wszystko zapłacił. - mówił podczas rozmowy z dziennikarzem onet.pl

Menu w Butero. Co zjemy w warszawskiej restauracji?

W restauracji Butero jest szerokie menu. Zjemy tu proste dania, jak chleb z masłem, babka ziemniaczana, czy kanapka z serem i pieczarkami. Są również makarony, sałatki oraz kanapki z mięsem, jak wyżej wspomniany Colesław, czy kanapka z szarpaną wieprzowiną.

W karcie znajdziemy także bardziej finezyjne dania, jak kalafior na lubczykowym labneh, fasolka na musie z dyni, czy pikantne marchewki w maśle harrisa. W menu każdy znajdzie coś dla siebie. Są dania wegańskie, wegetariańskie i mięsne.

Gessler rusza z kursami gotowania. Nie uwierzysz, ile zapłacisz za 3 godziny. W restauracjach i cukierniach pojawiła się już oferta wielkanocna. Ile kosztuje babka w cukierni Piotra Adamczyka?