Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Kupił najlepszą pizzę w Polsce według Gessler, padły mocne słowa. „Będę z wami szczery”
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 22.05.2024 18:22

Kupił najlepszą pizzę w Polsce według Gessler, padły mocne słowa. „Będę z wami szczery”

pizza
Fot. YouTube/ ksiazulo

Najlepsza pizza w Polsce według Magdy Gessler jest w Częstochowie. Przynajmniej takim sloganem reklamuje się restauracja z tego miasta. Youtuber znany w sieci jako Książulo, postanowił sprawdzić, czy pizza faktycznie jest tak rewelacyjna. Jednak nie szczędził tu mocnych słów.

Restauracja w Częstochowie po Kuchennych Rewolucjach

Trattoria Verde jest restauracją, która Kuchenne Rewolucje przeszła blisko 3 lata temu. Lokal wciąż działa, co nie wszystkim restauracjom, w których zmian dokonywała Magda Gessler, się udawało. Trattoria Verde reklamuje się jako miejsce, gdzie można zjeść najlepszą pizzę w Polsce. Książulo odwiedził lokal, a w filmie opublikowanym na swoim kanale YouTube opowiedział o swoich kulinarnych wrażeniach.

W restauracji można zjeść pizzę, ale też burgery i zupy. Książulo wraz z kolegą postanowili skupić się na ponoć najlepszych pizzach w kraju. Mężczyzna zamówił pizzę Margaritę i Salami fungi. Ciasto pizzy było bardzo cienkie. Książulo tak mówił o niej w filmie opublikowanym na swoim kanale:

Bardzo, bardzo cienkie ciasto. ta pizza w zasadzie przypomina podpłomyk. Magda Gessler zawsze mówił, że ma nie opadać. Ta nie opada

pizza
Fot.  YouTube/ ksiazulo
Nie wiedziałam, że ze skórki arbuza można zrobić coś takiego. Ten patent to hit

Pizza najlepsza w Polsce?

Pizza Margarita w częstochowskiej restauracji po Kuchennych Rewolucjach kosztuje 20 zł. Natomiast pizza z salami, cebulą i pieczarkami - 37 zł. Książulo tak mówił o tym daniu:

Dosyć mączny ten spód, nie lubię tego na pizzy, jak mi zostaje na palcach. 

Youtuber postanowił powiedzieć, co myśli o zamówionej pizzy. Stwierdził:

Nie wiem, jak to ubrać delikatnie w słowa, ale uważam, że w Polsce jest tysiąc takich pizzerii. Jak masz gdzieś lokal, który serwuje gdzieś włoską pizzę, to zazwyczaj jest to właśnie coś takiego

Książulo uzasadniał swoją opinię:

Mega cienkie ciasto jest ok, ale nie jest jakieś super ciasto. Trochę chleb przypomina. To jest najzwyklejsza pizza

Youtuber nie szczędził mocnych słów

Książulo o pizzy z restauracji w Częstochowie dalej mówił:

Ten sos jest absolutnie nie wyrazisty, ta pizza to nie jest nawet top 883 w Polsce. Jest smaczna, ale gdzie do najlepszej pizzy w Polsce… Na poczekaniu ci wymyślę pięć lepszych…Smakuje, jakbyś poszedł do włoskiej osiedlowej pizzerii…

A jak Książulo ocenił inne dania, które wymyśliła Magda Gessler podczas Kuchennych Rewolucji? Makaron Magdy Gessler, czyli penne w sosie beszamelowo-serowym i szparagi trafiły na stół. Youtuber powiedział:

Gałki muszkatołowej tu nie czuję, mamy pierzynkę z parmezanu, pesto jest jednak mało. Całe danie jest bardzo małe. Jednak jest smaczne, tylko więcej pesto bym chciał

Za danie trzeba zapłacić 36 złotych. Okazało się dużo lepsze niż rzekomo najlepsza pizza w Polsce. W tym lokalu takiej nie znajdziecie. Pisaliśmy o Robercie Makłowiczu, który podjął współpracę ze znaną lodziarnią. Radziliśmy, co zrobić, by ogórki kiszone nie pleśniały w  słoiku. 

szparagi
Fot. YouTube/ksiazulo