Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Kupujecie dzieciom słodycze na Wielkanoc? Na widok tych Bosackiej włos się zjeżył
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 16.03.2023 19:17

Kupujecie dzieciom słodycze na Wielkanoc? Na widok tych Bosackiej włos się zjeżył

 słodycze na Wielkanoc
screen z filmu pochodzi z kanału EkoBosacka na YouTube, katarzynabosacka na Instagramie

Katarzyna Bosacka sprawdziła skład popularnych słodyczy na Wielkanoc i zamarła. W jajkach cukrowych znalazła aż 3 substancje słodzące i 5 barwników, które mogą zaszkodzić dzieciom. Lepiej zrezygnujcie z ich zakupu.

Słodycze na Wielkanoc mogą mieć fatalny skład

Już wiele tygodni przed Wielkanocą, sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem słodyczy. Jajka cukrowe, czekoladowe, kurczęta, baranki, wiosenne bombonierki to tylko niektóre z przykładów produktów, które możemy kupić w każdym sklepie. 

Niestety słodycze na Wielkanoc, które dajemy dzieciom są nie tylko kaloryczne, ale mogą powodować wiele zdrowotnych skutków ubocznych. Katarzyna Bosacka, która na swoim profilu na Instagramie sprawdza etykiety i składy wielu produktów spożywczych, niedawno wzięła pod lupę popularne jajka cukrowe.

Bosacka zdjęcie kultowych słodyczy na Wielkanoc umieściła na Instagramie i wypisała cały skład, który pozostawia wiele do życzenia. Ostrzega, aby nie kupować ich dla dzieci i apeluje,  żeby zawsze czytać etykiety. 

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z kanału EkoBosacka na YouTube oraz profilu katarzynabosacka na Instagramie.

Jak zmiękczyć kapustę na gołąbki? Ten sposób jest najłatwiejszy

Bosacka wzięła pod lupę popularne jajka cukrowe

Bosacka w składzie popularnych słodyczy na Wielkanoc znalazła praktycznie sam cukier i chemię. Jajka zawierają aż 3 substancje słodzące: cukier, syrop glukozowy i glukozę. Jest również sztuczny aromat i stabilizator. 

Bosacka zwróciła uwagę na zawartość 5 sztucznych barwników, które mogą mieć szkodliwy wpływ na dzieci. Powodują między innymi ataki astmy, biegunki, wymioty i słabszą koncentrację. 

Pod postem Bosackiej na Instagramie posypały się komentarze

Internauci ostro skrytykowali skład popularnych cukierków i przyznali rację Bosackiej. Podczas zakupów zawsze powinniśmy czytać etykiety produktów spożywczych.

 - to powinno być karane!!!!‼️ - pisze jedna z internautek. 

- W sumie przynajmniej uczciwie napisali, że to cukrowe cukierki. I nie dorabiają teorii, że tam jakieś mleczne kanapki, czy witaminy, czy cholera wie co tam jeszcze jest. Szkoda że tyle chemii dodatkowo w tym jest. W takiej konfiguracji, to to powinien być produkt dekoracyjny - dodaje kolejny komentujący.

Bosacka porównała ceny groszku konserwowego. Ma cenną radę. Bosacka sprawdziła również gramaturę i ceny popularnych produktów spożywczych. Ostrzega przed downsizingiem.