Moje gołąbki wychodzą idealnie soczyste. Zawsze stawiam na 1 rodzaj mięsa
Gołąbki są klasyczną potrawą polskiej kuchni. Niestety czasem mimo usilnych starań gołąbki wychodzą zbite i niezbyt smaczne. Co zrobić, żeby gołąbki nie były suche? Powszechny problem udało mi się zniwelować dzięki doborowi odpowiedniego mięsa.
Prosty sposób co zrobić, żeby gołąbki nie były suche
Pyszne gołąbki powinny być cudownie soczyste i rozpływać się w ustach. Nie zawsze jednak ta sztuka się udaje. Ja już wiem co zrobić, żeby gołąbki nie były suche. Do ich przyrządzenia zawsze używam wieprzowiny z odpowiednią zawartością tłuszczu.
Suche gołąbki nikogo nie zachwycą. Cały czas i praca włożona w ich zawijanie pójdzie wówczas za darmo. Sprawdź, co zrobić, żeby gołąbki nie były suche i wprowadź te porady w życie. Dzięki nim danie zawsze będzie smakować dokładnie tak, jak powinno.
Zapomnij o tarciu ziemniaków. Nasz patent na placki bije inne na głowę, nigdy nie zrobisz inaczejPodpowiadamy co zrobić, żeby gołąbki nie były suche
Jest kilka trików, które mają sprawić, by gołąbki nie były suche. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego mięsa. Najlepiej sprawdzi się wieprzowina z nieco wyższą zawartością tłuszczu. Ja zawsze do gołąbków wybieram łopatkę.
Farsz na gołąbki powinien być przygotowany pół na pół mięso z ryżem. To jednak nie koniec jego składników. Niezbędna jest także spora ilość podsmażonej na maśle cebulki. To sprawdzony patent na to, co zrobić, żeby gołąbki nie były suche.
Mięsne nadzienie do gołąbków wymaga czosnku, soli, pieprzu oraz majeranku. Jest też 1 tajny składnik, który warto do niego dołożyć. Jeśli nie chcesz, by farsz wyszedł niesmaczny, dodaj do niego trochę bulionu. Mięso wchłonie wywar, dzięki czemu nabierze intensywnego smaku, oraz wyjątkowej wilgoci.
Co zrobić, żeby gołąbki nie były suche i jak przygotowuje się gołąbki?
Przygotowanie gołąbków, choć proste, jest nieco czasochłonne. Sparzenia oraz obrania z liści wymaga cała główka kapusty. W dodatku trzeba przygotować i wymieszać ze sobą wszystkie składniki nadzienia. Przy tych czynnościach pamiętajcie, co zrobić, żeby gołąbki nie były suche.
Farsz zawijamy w kapustę, a gotowe gołąbki ściśle układamy w naczyniu. W zależności od wybranego przepisu jest to garnek, lub naczynie żaroodporne. Potrawę bowiem można dusić na kuchence, lub zapiec w piekarniku. Niezależnie, na co postawicie, wyjdą po prostu przepyszne.
Najbardziej popularnym sosem do gołąbków jest ten pomidorowy. Robi się go na sam koniec przygotowania przepisu. Najpierw wszystkie gołąbki trzeba poddusić lub upiec, zalane pysznym bulionem. Nabiorą przez to jeszcze głębszego smaku i aromatu.
Sos do gołąbków przygotowujemy na sam koniec. Pomidory podsmażamy z cebulką i doprawiamy do smaku. Następnie dodajemy je do garnka z gołąbkami i rozprowadzamy w bulionie pozostałym po gotowaniu. Od tej pory możemy nakładać na talerze tę uwielbianą potrawę. W tych regionalnych gołąbkach ryż w farszu zastąpiono smakowitym składnikiem. Ten sposób parzenia kapusty na gołąbki to oszczędność czasu i energii.