Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-27T114232.622

Jacob Lund/canva

Nie żyje znany amerykański kucharz

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Mark Peel był kucharzem, który brał udział w Top Chef Masters, Top Chef, Hell’s Kitchen, Knife Fight i Kitchen Nightmares. Niestety w wieku 66 lat przegrał walkę z nowotworem. W swoim dorobku ma prowadzenie doskonałych restauracji, w których zachwycał specyficznym stylem.

Praca na kuchni jest ciężkim i męczącym zajęciem. Ciągły gwar, wysoka temperatura oraz silne emocje sprawiają, że niewiele osób jest w stanie wytrzymać napięcie. Z tego powodu wiele osób szybko rezygnuje.

Mark Peel był jednak ulepiony z innej gliny. Gdy tylko rozpoczął pracę w gastronomii, od razu ją pokochał. Wysokie oczekiwania klientów i presja czasu były dla niego niczym paliwo, które dodawało mu sił do dalszej pracy.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Nie żyje ceniony kucharz Mark Peel

Mark Peel zaczął gotować już jako dziecko, niejako z przymusu. Jego mama nie miała żadnych zdolności kulinarnych, więc zadanie nakarmienia rodziny przejął na siebie. W czasie liceum i studiów dorabiał w najróżniejszych lokalach, aby móc zapłacić za swoją edukację.

Po jakimś czasie udało mu się dostać pracę w Ma Maison, lokalu założonym w 1973 roku przez Patricka Terraila. Przez kolejne lata szkolił się w sztuce, ucząc się pieczenia pizzy czy przygotowywania klasycznych dań ze składników najlepszej jakości.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

CZYTAJ DALEJ

Jego restauracja Campanile w Los Angeles zasłynęła wśród krytyków kulinarnych, jako miejsce, w którym można zjeść proste dania, przygotowane jednak z wielką pasją i z najlepszych dostępnych składników.

Tragiczna śmierć Marka Peela

W wieku 66 lat zmarł w Los Angeles na bardzo agresywny rodzaj nowotworu, który od czasu diagnozy, pokonał go tylko w 9 dni. Lekarze nie byli w stanie w żaden sposób go uratować.

Po śmierci pozostawił swoją byłą żoną Nancy Silverton, z którą ma trójkę dzieci. Wraz z nia prowadził swój lokal Campanile, który według znawców kulinariów, wyznaczył trendy na wiele następnych lat.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. Wtym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Był bardzo miłym człowiekiem, wyjątkowo zrównoważonym w swoim życiu. Nigdy nie był jednym z tych szalonych facetów, którzy rzucają patelniami - powiedział na temat Peel'a Wolfang Puck, znany kucharz, były przełożony i przyjaciel Peel'a.

Mark-Peel profile-pic (1)

Źródło: Źródło: commons.wikimedia.org/Melehuna; Creative Commons 4.0 International

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: laist.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Show-biznes od kuchni

Gessler pokazała wyjątkowe zdjęcie z rodzinnego albumu

Czytaj więcej >
Majonez, który Makłowicz wybiera do jarzynowej

Show-biznes od kuchni

Makłowicz zdradził, jaki jest najlepszy majonez. Odpowiedź zaskakuje

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Show-biznes od kuchni

Kim jest żona Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Show-biznes od kuchni

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Młody Damian Kordas

Show-biznes od kuchni

Damian Kordas pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w dzieciństwie

Show-biznes od kuchni

Najpiękniejsza gotująca Polka pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >