Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-27T114232.622

Jacob Lund/canva

Nie żyje znany amerykański kucharz

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Mark Peel był kucharzem, który brał udział w Top Chef Masters, Top Chef, Hell’s Kitchen, Knife Fight i Kitchen Nightmares. Niestety w wieku 66 lat przegrał walkę z nowotworem. W swoim dorobku ma prowadzenie doskonałych restauracji, w których zachwycał specyficznym stylem.

Praca na kuchni jest ciężkim i męczącym zajęciem. Ciągły gwar, wysoka temperatura oraz silne emocje sprawiają, że niewiele osób jest w stanie wytrzymać napięcie. Z tego powodu wiele osób szybko rezygnuje.

Mark Peel był jednak ulepiony z innej gliny. Gdy tylko rozpoczął pracę w gastronomii, od razu ją pokochał. Wysokie oczekiwania klientów i presja czasu były dla niego niczym paliwo, które dodawało mu sił do dalszej pracy.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Nie żyje ceniony kucharz Mark Peel

Mark Peel zaczął gotować już jako dziecko, niejako z przymusu. Jego mama nie miała żadnych zdolności kulinarnych, więc zadanie nakarmienia rodziny przejął na siebie. W czasie liceum i studiów dorabiał w najróżniejszych lokalach, aby móc zapłacić za swoją edukację.

Po jakimś czasie udało mu się dostać pracę w Ma Maison, lokalu założonym w 1973 roku przez Patricka Terraila. Przez kolejne lata szkolił się w sztuce, ucząc się pieczenia pizzy czy przygotowywania klasycznych dań ze składników najlepszej jakości.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

CZYTAJ DALEJ

Jego restauracja Campanile w Los Angeles zasłynęła wśród krytyków kulinarnych, jako miejsce, w którym można zjeść proste dania, przygotowane jednak z wielką pasją i z najlepszych dostępnych składników.

Tragiczna śmierć Marka Peela

W wieku 66 lat zmarł w Los Angeles na bardzo agresywny rodzaj nowotworu, który od czasu diagnozy, pokonał go tylko w 9 dni. Lekarze nie byli w stanie w żaden sposób go uratować.

Po śmierci pozostawił swoją byłą żoną Nancy Silverton, z którą ma trójkę dzieci. Wraz z nia prowadził swój lokal Campanile, który według znawców kulinariów, wyznaczył trendy na wiele następnych lat.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. Wtym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Był bardzo miłym człowiekiem, wyjątkowo zrównoważonym w swoim życiu. Nigdy nie był jednym z tych szalonych facetów, którzy rzucają patelniami - powiedział na temat Peel'a Wolfang Puck, znany kucharz, były przełożony i przyjaciel Peel'a.

Mark-Peel profile-pic (1)

Źródło: Źródło: commons.wikimedia.org/Melehuna; Creative Commons 4.0 International

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: laist.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Słynny kucharz za dziecięcych lat

Kulinarny Showbiznes

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Księżniczka Charlotte zdradziła co lubi jadać

Kulinarny Showbiznes

Ulubione jedzenie księżniczki Charlotte

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Robert Makłowicz zirytowany pytaniem dziennikarki

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Kim jest żona Michela Morana?

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Anna Mucha zawiedziona obiadem za 700 złotych

Czytaj więcej >
Magda Gessler kąpie syna

Kulinarny Showbiznes

Gessler pokazała wyjątkowe rodzinne zdjęcie

Czytaj więcej >