Nigdy nie dodawaj go do gorącej herbaty. To najgorsze możliwe połączenie
Niedługo ruszy sezon na gorące herbaty. Chętnie dodajemy do nich zdrowy i pyszny produkt. Niestety w połączeniu z wysoką temperaturą, traci on swoje cenne właściwości. Podpowiadamy, kiedy najlepiej dodać go do herbaty, by wyszło nam to na zdrowie.
Miód i gorąca herbata
Gdy będzie chłodno i ponuro z przyjemnością sięgniemy po kubek z gorącą herbatą. Czasem słodzimy ją cukrem, ale często dodajemy do niej miód. Pyszny, słodki i bardzo zdrowy jest doskonałym dodatkiem do herbaty. Do tego cytryna i napój, który zwalcza przeziębienia i rozgrzewa, jest gotowy.
Miód ma właściwości lecznicze, wzmacnia odporność i jest naturalnym antybiotykiem. Miód zawiera witaminy A, C i witaminę z grupy B. Pełen jest też potasu, magnezu, żelaza i fosforu. Te składniki miodu pozytywnie wpływają na nasze serce, mózg i układ nerwowy. Jednak wiele osób popełnia pewien błąd podczas robienia herbaty z miodem. Ten zdrowy produkt dodaje do zbyt gorącej herbaty.
Rośnie na wyciągnięcie ręki, a Polacy ją omijają. Ten owoc to prawdziwa kopalnia zdrowiaKiedy dodawać miód do herbaty?
Zagotowana woda ma 100 stopni Celsjusza. Gdy dodamy do tak gorącej herbaty miód, straci on wszystkie swoje właściwości. W takiej temperaturze nie czujemy już smaku miodu. Działanie miodu znika i produkt staje się bezwartościowy. Korzystne właściwości naturalnego miodu wydobywa odpowiednia temperatura herbaty.
Dlatego warto, by herbata była przyjemnie ciepła i wówczas dodać do niej miód. W ulu pszczoły utrzymują temperaturę 35 stopni Celsjusza. Owady bardzo dbają o to, by ul się nie przegrzał. Gdy temperatura dojdzie do 40 stopni, to pszczoły opuszczą ul. Warto wziąć to pod uwagę, gdy robimy herbatę z miodem. Nie należy go podgrzewać powyżej 42 stopni Celsjusza.
Jak najlepiej przygotować herbatę z miodem?
Jeśli chcemy w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości miodu, warto sprawdzić temperaturę herbaty. Gdy będzie odpowiednia, dopiero wtedy dodajmy miód. Najlepiej przy pomocy termometru określić temperaturę herbaty. Dobra jest też metoda kciuka. Jeśli nie można utrzymać palca w napoju, to ma on więcej niż 40 stopni Celsjusza.
Najpierw zaparz pół szklanki herbaty, po kilku minutach dolej wodę tak, by obniżyć temperaturę. Wówczas najlepiej dodać miód. Napój jest jeszcze odpowiednio ciepły, by rozpuścić w nim miód. Herbata z miodem będzie w sam raz na chłody. Pisaliśmy o tym, jak zrobić sałatkę z pomidorów w znakomitym sosie. Wyjaśnialiśmy, które banany są najzdrowsze.
Źródło: genialne.pl, sklep.miod.com.pl