Obłędnie pyszna domowa kiełbasa ze słoika
Własnoręczne przygotowanie klasycznej kiełbasy wcale nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać - dlatego prezentujemy przepis na wersję ze słoika. Do jej zrobienia nie potrzeba jelita, jest prosta i można ją długo przechowywać. Za smak w kiełbasie odpowiada połączenie majeranku i czosnku, które doskonale komponuje się z mięsem wieprzowym.
Kiełbasa ze słoika idealnie sprawdza się w przypadku braku możliwości zrobienia zwykłej wędliny, do której często wymagana jest wędzarnia. Domowa wędlina ze słoika jest znacznie prostsza, a także tańsza i wytrzymalsza.
Podstawową zasadą uzyskania przyjemnej konsystencji kiełbasy jest długie wyrabianie masy mięsnej. Po takiej obróbce zmielone mięso zaczyna przypominać konsystencją ciasto, co w czasie jedzenia jest pożądane przez wielu smakoszy.
Przepis na kiełbasę ze słoika
Składniki:
1,2 kg łopatki wieprzowej
600 g boczku
szklanka wody
3 łyżki majeranku
2 łyżki czosnku suszonego
1 łyżka soli
1 łyżeczka pieprzu
1 łyżeczka cukru
Zacznij od odkrojenia z mięsa ścięgien, żyłek i błonek, a następnie zmielenia go w maszynce do mięsa. Dodaj do niego wszystkie przyprawy i wymieszaj dłońmi, cały czas dolewając zimną wodę. Płyn powinien zostać wchłonięty w całości.
Czyste i wyparzone słoiki wypełnij mięsem w taki sposób, aby od górnej krawędzi zostały 2 cm wolnej przestrzeni. Zakręć je szczelnie i włóż do garnka z wodą sięgającą poniżej wysokości zakrętek słoików.
Gotuj wodę przez 2 godziny na niewielkim ogniu - woda powinna jedynie lekko bulgotać. Po wstępnej pasteryzacji słoiki można przechowywać maksymalnie miesiąc w lodówce. Jeśli chcesz utrzymać dłuższy termin przydatności do spożycia, powtórz pasteryzowanie w ciągu następnych dwóch dni jeszcze dwa razy. Smacznego.
Jeśli masz ochotę na więcej ciekawostek kulinarnych, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić idealnego burgera wołowego. Ten tekst pokazuje, jak wybierać wędlinę w sklepie spożywczym.
Źródło zdjęcia: canva/PhotoLightRoom, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy
Źródło: beszamel.se.pl