Przepis na dżem z wiśni - na cały zimowy sezon
Dżem z wiśni jest świetnym dodatkiem do wielu dań, ciast i deserów. Dżem jest słodki z wyczuwalną, kwaśną nutą owoców. Przetwory zachowują świeżość przez wiele miesięcy, przygotujesz je w tradycyjny sposób lub wykorzystując cukier żelujący. Poznaj przepisy na pyszny dżem z wiśni.
Domowy dżem wiśniowy jest słodki o wyraźnym, owocowym smaku. Dżem możesz przygotować z owoców, cukru i soku z cytryny lub dodać do wiśni cukier żelujący, który błyskawicznie zagęści owoce i sok, a dżem będzie gotowy już następnego dnia.
Dżem wiśniowy, zarówno przygotowany tradycyjnie, jak i z pomocą cukru żelującego to doskonały dodatek do naleśników, ciast i deserów. Dżem wiśniowy smakuje genialnie z grzankami lub goframi na ciepło. Dżem możesz również dodać do zimnej płyty, jako dodatek do wędlin i pieczonego schabu.
Przepis na dżem z wiśni
Składniki na dżem wiśniowy tradycyjny:
2 kg wiśni
600 g cukru
sok z 2 większych cytryn
Składniki na dżem z wiśni z cukrem żelującym:
2 kg wiśni
2 opakowania cukru żelującego 2:1
Jak przygotować tradycyjny dżem z wiśni?
Wiśnie wydrąż, włóż do garnka, wsyp cukier, wlej sok z cytryn i wymieszaj. Odstaw na godzinę, aby wiśnie puściły sok, następnie gotuj na wolnym ogniu przez dwie godziny. Ponownie odstaw na godzinę, następnie podgotuj jeszcze 30 minut. Gorące wiśnie przełóż do słoiczków i pasteryzuj 20 minut.
Jak przygotować dżem z wiśni z cukrem żelującym?
Wiśnie przełóż do garnka, dodaj cukier żelujący i gotuj przez 5 minut na wolnym ogniu, stale mieszając. Gorące wiśnie przełóż do wyparzonych słoików i odstaw do spiżarni. Dżem będzie gotowy już następnego dnia.