Soczyste i sycące kotlety mielone z ryżem. Każdy będzie chciał dokładkę
Zapraszamy na soczyste i sycące kotlety mielone z ryżem. Każdy będzie chciał dokładkę, bo są naprawdę smaczne. A wszystko dzięki temu, że ciocia Mariola wpadła na pomysł, by dołożyć do nich trochę ryżu. Doskonale zastępuje on namoczoną i odciśniętą bułkę. Przekonajcie się o tym sami.
Kotlety mielone dość często goszczą na naszych stołach. Zwykle jest to wersja podstawowa, składająca się z mielonego mięsa, namoczonej i odciśniętej bułki, jajka i przypraw. Jednak warto pokusić się o urozmaicenie tej klasycznej receptury, bo i efekty mogą wyjść nadzwyczaj smaczne.
Tak właśnie się stało, gdy ciocia Mariola wymyśliła, by zamiast bułki, dodać do mielonego mięsa trochę ugotowanego ryżu. Kotlety mielone z ryżem stały się niezwykle soczyste i bardzo delikatne w smaku. Uwielbiają je dorośli i dzieci.
Jak zrobić soczyste kotlety mielone z ryżem?
Składniki:
10 dag białego ryżu
3 cebulki dymki
olej
50 dag mielonego mięsa wieprzowo-wołowego lub wieprzowego
1 jajko
1 łyżka ostrzejszej musztardy
majeranek
sól, pieprz
tarta bułka do panierowania
Przygotowanie kotletów mielonych z ryżem
Ryż opłucz, ugotuj na półmiękko i sypko w osolonym wrzątku. Odcedź nadmiar wody, przemieszaj widelce, wystudź.
Cebulki dymki oczyść, posiekaj. Na patelni rozgrzej łyżkę oleju, wsyp posiekaną dymkę, krótko ją przesmaż. Przestudź, dodaj do mielonego mięsa razem z ryżem.
Do mielonego mięsa dodaj też jajko i musztardę, a także 2 łyżeczki suszonego majeranku, sporą ilość soli i pieprzu. Dokładnie wyrób mięsną masę.
Z przygotowanej masy zwilżonymi wodą dłońmi formuj nieduże kotlety. Każdy panieruj w tartej bułce i smaż na patelni ze średnio rozgrzanym olejem, aż będą z obu stron jasnobrązowe.
Wskazówka:
Jeśli masa na kotlety mielone jest zbyt rzadka, dodaj do niej 2-3 łyżki tartej bułki.
W naszym serwisie znajdziesz też przepis na kotlety mielone z kiszoną kapustą, a także na mielone z pieczarkami i serem.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Przepis na tradycyjne racuchy. Cały sekret tkwi w tłuszczu do smażenia
Jak smażyć jajka sadzone? Wyjaśniamy krok po kroku, wyjdą idealnie