Sok z pigwowca robię bez sokowirówki. Mam szybszy i lepszy patent
Przygotowanie soku z pigwowca nie musi wymagać specjalnego sprzętu. Niedawno znalazłam patent, dzięki któremu wykonanie wzmacniającego odporność napoju będzie niesamowicie proste. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.
Prosty i smaczny sok z pigwowca
Z owocu pigwowca można przygotować znakomite przetwory. Utarło się jednak, że zrobienie soku jest trudne i wymaga sokowirówki. Nic bardziej mylnego. Wystarczą proste składniki i czas. Warto spróbować.
Składniki:
- 2 kg pigwowca
- 2 kg cukru
- 2 nieduże laski cynamonu
- 6 goździków
- 6 nasion kardamonu
Lista produktów długa nie jest. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w kardamon i cynamon w kawałku, bo dzięki nim sok będzie bardziej aromatyczny. O tym, jak przygotować ten specjał piszemy w dalszej części artykułu.
Moje dzieci wolą te placki od zwykłych racuchów. Ciasto robię na bazie prostego składnika, znika cała porcjaSok z pigwowca zrobicie bez sokowirówki. Wystarczy cierpliwość
Zaczynam od umycia pigwowca. Następnie kroję go na kawałki i umieszczam w większym garnku wraz z przyprawami w kawałku. Wsypuję również cukier i starannie wszystko mieszam.
Gotuję na niewielkim ogniu przez godzinę, czas licząc od momentu, gdy owoce zaczną delikatnie pyrkać. Pigwowiec puści w tym czasie sporo soku. Usuwam przyprawy.
Twardą masę rozgniatam ostrożnie przy pomocy tłuczka do ziemniaków — w ten sposób staram się wydobyć z pigwowca jeszcze więcej płynu. Całość odcedzam i przelewam do czystych butelek.
Jak jeszcze podawać pigwowca?
Sok z owocu oczywiście znakomicie pasuje do czarnej herbaty. Można jednak dodawać świeże plastry do napoju. Wystarczy je obrać i usunąć gniazda nasienne. Świetnie zastąpią cytrynę.
Na naszej stronie znajdziecie inne przepisy na smakołyki z sezonowych produktów. Sprawdźcie koniecznie jak zrobić smakowity syrop z malin. Późne odmiany polskiej jagody można jeszcze znaleźć na bazarkach. Być może skusi was też orzeźwiający dżem z cukinii i cytryn.