Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wbij goździki w czosnek i zostaw w kuchni. Uporczywy problem zniknie, szkoda, że wcześniej tego nie znałam

Wbij goździki w czosnek i zostaw w kuchni. Uporczywy problem zniknie, szkoda, że wcześniej tego nie znałam

Czosnek i goździki
Źródło własne

Czosnek ma wiele zastosowań w kuchni. Wraz z goździkami stanowi duet zdolny rozwiązać bardzo popularny letni problem. Wystarczy wbić aromatyczną przyprawę w ząbki warzywa i poczekać. Efekty są znakomite.
 

Nietypowe zastosowanie czosnku i goździków

Czosnek jest wyrazisty w smaku i ma charakterystyczny zapach. Świetnie wzbogaci więc niejedno wasze danie. Ma jednak jeszcze jedno zastosowanie, z którego i ja do niedawna nie zdawałam sobie sprawy.

Nie chodzi jednak o przyrządzanie środka do walki z przeziębieniem, choć na tym polu czosnek radzi sobie świetnie. Tym razem połączymy go z goździkami. W jakim celu? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

główki czosnku.jpg
Canva / congerdesign z Pixabay
Nadleśnictwa wprowadzają zakaz zbierania grzybów. „Takich głupot nie było nawet za PRL"

Czosnek i goździki radzą sobie z owadami

Aromatyczne przyprawy wykazują wysoką skuteczność w odstraszaniu muszek owocówek. Owady te są dokuczliwe zwłaszcza latem. Wysoka temperatura sprawia, że owoce dość szybko zaczynają wydzielać soki i tym samym wabią insekty swoim zapachem. Ich obecność z kolei prowadzi do szybszego psucia się produktów.

Wystarczy jednak, że, podobnie jak ja, delikatnie zmiażdżycie ząbki czosnku i wbijecie w nie kilka goździków. Takie zapachowe odstraszacze należy ułożyć w miejscach, w których przebywają owady, czyli np. na kuchennym blacie. Najlepiej w pobliżu okna. Problem zniknie dość szybko, a inne owady też nie przylecą.

Co jeszcze odstraszy owady?

Oprócz goździków i czosnku w wypraszaniu niepożądanych gości z naszej kuchni sprawdzi się także esencja waniliowa. Można ją wlać do małej miseczki lub na spodek albo nawet posmarować nią ramy okna. Efekty będą podobne — owady przestaną się pojawiać.

Na naszej stronie znajdziecie więcej wskazówek jak dbać o kuchnię. Sprawdźcie koniecznie jak skutecznie wyczyścić fronty szafek kuchennych. Być może zainteresuje was też niezawodny patent na wyczyszczenie mikrofalówki przy pomocy cytryny.

goździki.jpg
Canva / RusN