Niezwykłe zalety picia soku z ziemniaka
Mało kto spodziewałby się, że sok z ziemniaka może nam pomóc w uporaniu się ze zgagą. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Inne metody, również są godne uwagi.
Sok z ziemniaka na zgagę
Nie da się ukryć, że sok z ziemniaka nie jest zbyt oczywistym wyborem, jeśli chodzi o wybór napitku. Nie jest on może zbyt smaczny, jednak dzięki niemu zgaga może odejść w niepamięć. Sok z ziemniaka może Cię zaskoczyć.
Już wcześniej wspominaliśmy o tym, jakie sekrety skrywa sok z ziemniaka. Niepozorny napój jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze. Jednym z zastosować dla niecodziennego soku, jest niwelowanie zgagi.
Sok z ziemniaka jest prosty w przygotowaniu. Potrzebujemy około 500 g bulw. Wszystkie starannie szorujemy i kroimy na kawałki. Plastry ziemniaków umieszczamy w sokowirówce. Po odwirowaniu nasz sok jest już gotowy.
Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu BioKurier, sok z ziemniaka możemy przechowywać w lodówce przez dość krótki czas. Należy pijać go w niewielkich ilościach od 2 do 3 razy dziennie. Wystarczy mała filiżanka.
Sok z ziemniaka możemy również pozyskać poprzez starcie bulw i odciśnięcie go z masy. Miesza się go z wodą. Pamiętajmy, że ziemniaki nie powinny mieć przebarwień, ani wyrastających pędów. Wówczas w ich wnętrzu skrywają się substancje szkodliwe dla zdrowia.
(Pixabay / dapurmelodi)
Jak nie sok z ziemniaka to co?
Nie tylko sok z ziemniaka pomaga w przypadku zgagi. Warto również sięgnąć po inne produkty kulinarne, które przynoszą ulgę. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Krok Do Zdrowia, skuteczny jest sok z jabłek.
Okazuje się, że sok z jabłek ma odczyn zasadowy, dzięki temu pieczenie w żołądku ustępuje. Wystarczy zmiksować około 5 jabłek i zmieszać sok z miodem. Taki napitek szybko pomoże nam uporać się z dokuczliwym problemem.
Zgaga ustępuje również po wypiciu naparu na bazie imbiru i miodu. Przepis na tego typu specyfik podawaliśmy już wcześniej. Ulgę przy zgadze przynoszą także płatki owsiane. Wystarczy ugotować je w wodzie, a po wystygnięciu jadać trzy razy dziennie.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Krok Do Zdrowia; BioKurier