Surówka z czerwonej wyjdzie lepiej niż z restauracji. Wystarczy 1 sprytna sztuczka naszych babć
Surówka z czerwonej kapusty jeszcze nigdy nie była tak pyszna. Babciny sposób jej przygotowania nie ma sobie równych. Cały sekret tkwi w długim i starannym mieszaniu składników. Dzięki temu kapusta mięknie i idealnie łączy się z pozostałymi smakami.
Do przyrządzenia tej surówki z czerwonej kapusty potrzebujesz zaledwie 4 składników. Wystarczy poszatkować warzywo, wymieszać je dokładnie z przyprawami i przełożyć do słoików. Smakiem surówki z czerwonej kapusty można cieszyć się już następnego dnia po jej przygotowaniu. Specjał idealnie pasuje jajko dodatek do dań obiadowych.
Przepis na surówkę z czerwonej kapusty jak u babci
Składniki:
1 niewielka główka czerwonej kapusty (ok. 1 kg)
1 niepełna łyżka soli morskiej
2/3 szklanki octu winnego
2 średniej wielkości cytryny
Jak zrobić obłędną surówkę z czerwonej kapusty babcinym sposobem?
Warzywo na surówkę z czerwonej kapusty oczyść i przekrój na pół. Poszatkuj drobno za pomocą ostrego noża. Pamiętaj jednak, że kawałki kapusty nie powinny być przesadnie cienkie, aby surówka zachowała odpowiednią strukturę.
Poszatkowaną kapustę przełóż do dużej miski. Zalej ją sokiem wyciśniętym z 2 cytryn i zasyp solą morską. Na koniec do surówki z czerwonej kapusty dolej ocet winny.
Ręcznie zacznij mieszać wszystkie składniki. Optymalny czas mieszania surówki z czerwonej kapusty to ok. 3-4 minut. Pamiętaj, aby solidnie ugniatać warzywo z przyprawami. Prawidłowo wyrabiana kapusta mięknie oraz widocznie zmienia swój kolor.
Surówkę z czerwonej kapusty poprzekładaj do wyparzonych i suchych słoików. Na koniec zalej ją sokiem, który wydzieliło warzywo podczas mieszania. Słoiki mocno zakręć i postaw do góry dnem. Pozostaw je w ten sposób na 1 godzinę, a następnie przełóż całość w suche i chłodne miejsce.
Surówka z kapusty dobra jest do spożycia na następny dzień od przygotowania. Idealnie pasuje do mięsnych dań, ale sprawdzi się też jako przekąską z dodatkiem świeżego pieczywa.
Gotową surówkę z czerwonej kapusty możesz przechowywać w słoikach do 2 miesięcy. Wyborną surówkę bez trudu przygotujesz również z kapusty białej. Kolejny sprawdzony patent na surówkę do słoika znajdziesz w tym artykule.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Staropolskie pierogi z kapustą i grzybami. Tradycyjna receptura zachwyca do dziś
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama