Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Ta zagadka sprawia problemy większości dorosłych. Sprawdź, czy potrafisz podać prawidłową odpowiedź
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 14.09.2023 16:13

Ta zagadka sprawia problemy większości dorosłych. Sprawdź, czy potrafisz podać prawidłową odpowiedź

zagadka z chlebem
Canva/urbancow

Czy wiesz, ile waży bochenek chleba? Ta zagadka matematyczna tylko z pozoru wydaje się prosta. Jednak poległo na niej wielu dorosłych. Sprawdź, czy sobie z nią poradzisz.

Zagadka, czyli rusz głową

Zagadki matematyczne są niezłym zaskoczeniem. Gdy wydaje się nam już, że znamy tę prawidłową odpowiedź, okazuje się, że jesteśmy w błędzie. Co za pech! Jednak warto sięgać po tego typu zabawy, bo rozwijają nas i sprawiają, że nasz mózg pracuje na najwyższych obrotach.

Czy jesteście gotowi rozruszać trochę szare komórki? Sprawdzić, czy znacie prawidłową odpowiedź? Przypominamy, że to rozrywka, która pomaga zachować mózg w dobrej kondycji. W takim razie warto rozwiązać zagadkę o chlebie.

chleb
Canva/ready made
Wrzuć do naczynia makaron, cebulę, pomidory i odpal blender. Pod koniec przetrzesz oczy ze zdumienia

Ile waży bochenek chleba?

Przeczytajcie uważnie zagadkę i zastanówcie się nad odpowiedzią. Oto zagadka:

Bochenek chleba waży kilogram

i pół bochenka chleba

Ile waży bochenek chleba?

Wydaje się, że ta zagadka jest bardzo prosta. Jednak, czy znasz prawidłową odpowiedź? Okazuje się, że ta nie jest tak oczywista, jak sądzimy. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób rozwiązać tę zagadkę. 

Chleb, czyli zagadka rozwiązana

Podczas rozwiązywania tej zagadki o chlebie, warto użyć wyobraźni. Ta, jak wiadomo jest przecież nieograniczona. Być może łatwiej będzie nam rozwiązać chlebową zagadkę. Dlatego wyobraźmy sobie wagę. 

Na jednej szali leży cały bochenek chleba, a na drugiej 1 kilogram i pół bochenka. Żeby zachować równowagę, powinniśmy zdjąć z dwóch stron po pół bochenka chleba. Na jednej szali zostanie połówka, a na drugiej 1 kg. Oznacza to, że cały bochenek waży 2 kg. Czy znaliście właściwą odpowiedź? Pisaliśmy o patencie na czerstwy chleb. Podawaliśmy też przepis na chleb w jajku jak z czasów dzieciństwa. 

chleb
Canva/Castorly Stock

Źródło: styl.fm

Tagi: Chleb Danie Dieta