Tatar wołowy jest doskonałym daniem, który pasuje szczególnie na wszelkiego rodzaju imprezy. Siekane mięsko, jajko i inne dodatki sprawiają, że każda uroczystość jest wyjątkowa. Wiele osób nie może jednak zdecydować która wersja jest lepsza z ogórkiem konserwowym czy kiszonym?Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszak podniebienie każdego z nas jest inne. Jeśli jednak preferujesz kwaśne produkty, ogórek kiszony może okazać się najlepszym wyborem, ponieważ znacznie zwiększy kwaśność tatara.
Pierogi pojawiają się na naszych stołach przy każdej możliwej okazji. Polacy uwielbiają smak wszelakich wersji tej potrawy, lecz jutro duża część nie będzie mogła zajadać się pierogami z mięsem - obowiązuje bowiem post. Z tego powodu duża grupa ludzi poszukuje przepisów na dania wegetariańskie czy postne, które nie są zakazane tego dnia. Właśnie dla nich prezentujemy poniżej 4 propozycje na posiłki, które każdy bez żadnych wyrzutów sumienia będzie mógł zjeść z radością.
Mięso nie zawsze jest delikatne i przyjemne w smaku. Zdarza się czasem tak, że kucharz przedobrzył z czasem gotowania, przez co stało się suche i żylaste. Istnieją sposoby, które mogą zapobiec takiej katastrofie w szybkim tempie. W praktycznie każdym domu można znaleźć sodę oczyszczoną. Ta substancja przydaje się w mnóstwie zadań, których bez niej nie można by wykonać. Najczęściej stosujemy ją do czyszczenia, jednak ma też genialne zastosowanie podczas gotowania.
Rosół jest zdecydowanym królem polskich zup. Na jego podstawie gotuje się wiele innych dań, a także dodatki, takie jak sosy. Niestety, mięsny wywar jest także na tyle delikatny, że w łatwy sposób można zniwelować całą swoją wielogodzinną pracę. Jeśli ktoś dodaje wszystkie składniki w tym samym momencie, a następnie gotuje je przez wiele godzin - tym samym osiąga się znacznie gorszy efekt, ponieważ każdy składnik należy włożyć do wody w odpowiednim czasie.
Mięso od jakiegoś czasu wywołuje sporo kontrowersji na całym świecie. Ekolodzy wskazują, że emisja gazów cieplarnianych wzrosła znacznie od momentu, gdy na przemysłową skalę produkowane jest mięso oraz nabiał przez wielkie firmy. Z kolei aktywiści praw zwierząt tłumaczą, że obecnie panujące warunki w większości hodowli są bestialskie i życie tych zwierząt jest ciągłym cierpieniem. Na szczęście naukowcy znaleźli sposób, dzięki któremu możliwe, że dotychczasowy rynek mięsa zmieni się już niedługo nie do poznania.
Smakowite zimne nóżki uchodzą za wyjątkowy szlagier naszej rodzimej kuchni. Wielu smakoszy z miłą chęcią zajada się nimi w trakcie karnawału. Niestety, czasami pomimo naszych starań, zimne nóżki wychodzą mętne.
Mięso w rosole jest najważniejszym elementem - to dzięki niemu uzyskujemy odpowiedni smak i aromat, a kolagen wyciągany z kości i chrząstek nadaje wywarowi kremowej i delikatnej konsystencji. Czy moczenie mięsa przed gotowaniem może zwiększyć walory smakowe rosołu? Według najlepszych szefów kuchni, tak. Często spotkać można się z opinią, jakoby moczenie pozwalało zmniejszyć ilość szumowin, które odpowiadają za mętny wywar. Dzięki temu rosół powinien być klarowny, a co za tym idzie, również smaczniejszy, ponieważ każdy z nas "je oczami."
Maszynka do mięsa taka jak ta widoczna na zdjęciu powyżej jest jednym z najbardziej kultowych urządzeń, których dawniej nie mogło zabraknąć w żadnej kuchni. Osoby, które jeszcze ją mają, mogą wykorzystać maszynkę do przygotowania wyjątkowego smakołyku.
Wyśmienite mięso mielone często gości na naszych stołach w rozmaitych formach. Można je dodać niemal do wszystkiego. Okazuje się, że podczas smażenia bardzo łatwo o błąd, który kompletnie rujnuje smak mięsa.
Lidl jest jedną z sieci, która w swojej ofercie ma wiele produktów wyjątkowo niskich cenach. Niemiecki dyskont konkuruje z Biedronką, która także potrafi sprawić, że klienci tłumnie szturmują jej sklepy. Od jutra w Lidlu można jednak zakupić składniki na rosół, który kosztuje tylko 2,90 zł za osobę. Dobry rosół jest obecnie kluczowym posiłkiem - jego zdolności rozgrzewające i sycące są na wagę złotka, gdy za oknem jest szaro, zimno i nieprzyjemnie. Nie ma bowiem nic lepszego, niż miska gorącej zupy z idealnie ugotowanym makaronem.
Nie da się ukryć, że wędlina odgrywa istotną rolę w kulinariach. Dodajemy ją do różnych dań, traktujemy ją jako element kanapki lub zajadamy jak przekąskę. W przypadku mięs często w naszych głowach pojawiają się obawy względem świeżości.
Jajko sadzone idealnie sprawdza się jako sposób na szybki obiad. Usmażenie dwóch czy trzech jajek, do tego kilka ziemniaków, chłodny kefir i koperek - takie połączenie jest prawdziwym przysmakiem szczególnie latem, gdy nie mamy ochoty na nic ciężkiego. Niestety, wiele osób ma problem z odpowiednim przygotowaniem sadzonych w taki sposób, aby żółtko pozostało płynne, a białko całkowicie ścięte. Mamy na to metodę, która pozwoli ci robić je za każdym razem wręcz idealnie.
Skwarki nadają potrawom treściwości, chrupkości oraz niepowtarzalnego smaku, którego w żaden inny sposób nie można uzyskać. Wieprzowy tłuszcz jest bowiem pełen charakterystycznego aromatu, który doskonale podkreśla inne dania. Skwarek nie może zabraknąć w żadnym żurku, bigosie, pierogach czy ziemniakach - ich dodatek dopełnia je, a jedzenie czyni znacznie przyjemniejszym. Jeśli nie wiesz jak przygotować je w odpowiedni sposób, poniżej wszystko wyjaśniamy.
Gulasz jest węgierskim daniem narodowym, które w tradycyjnym przepisie składa się z mięsa, cebuli i papryki. Nigdyś była to potrawa przede wszystkim rolników i pasterzy. Oni też smażyli kawałki dowolnego mięsa razem z cebulą na słoninie.W składzie gulaszu brakowało więc papryki, bez której obecnie mało kto wyobraża sobie to danie. Aż do XIX wieku, potrawa ta była raczej kojarzona z nizinami społecznymi, a wyższe sfery zupełnie nie uznawały gulaszu jako wartościowego posiłku.