Zupa szparagowa z fetą to pomysł na wyśmienitą, lekką zupę, idealną na obiad w coraz cieplejsze dni. Zupa gotowana na wywarze warzywnym z przyprawą curry zyskuje doskonały smak. Poznaj przepis na zupę szparagową z fetą dla całej rodziny.Szparagi są smacznymi, lekkimi i zdrowymi warzywami, które niestety dostępne są przez jedynie 2 miesiące w roku. Sezon na szparagi przypada na przełomie maja i czerwca, wtedy też są dojrzałe, najsmaczniejsze i pełne witamin i antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia i wzmacniają organizm, chroniąc go przed groźnymi chorobami. Zupa szparagowa z fetą to zupa w zupełnie nowej odsłonie. Połączenie greckiego sera feta z orientalną przyprawą kuchni indyjskiej- curry, daje nam genialny smak i aromat. Zupę ugotuj na bulionie warzywnym. Całe danie koniecznie oprósz posiekaną natką pietruszki i podaj je z grzankami ziołowymi lub czosnkowymi. Wykorzystaj w pełni sezon na szparagi i przygotuj z nich wiele smacznych i zdrowych potraw. Tu poznasz przepis na makaron z kurczakiem i szparagami w aksamitnym sosie alfredo.
Klasyczne zapiekanki, jakie widać na zdjęciu, składające się głównie z bagietki, sera i pieczarek, niegdyś były podstawowym fastfoodem dla wielu Polaków. Dawniej jedzono je zarówno na mieście, jak i w domowym zaciszu. Jeśli tęsknisz za ich smakiem, mamy dla ciebie najlepszy i najprostszy przepis. Dzięki niemu powrócisz do lat dzieciństwa jeszcze raz. Zapiekanki zostały opracowane przez sprytnych Polaków, którzy szukali odpowiedzi na zachodnie kulinarne wynalazki. Za sprawą ciągnącego się sera i chrupiącej bagietki mogliśmy za czasów PRL-u poczuć namiastkę pizzy lub innych ekspresowych i pysznych potraw zza oceanu. Przygotowanie tradycyjnych polskich zapiekanek nie zajmuje zbyt wiele czasu - wystarczy rozdrobnić składniki i złożyć je na bagietce. Resztę pracy wykona piekarnik, który roztopi ser i nada chrupkości pieczywu. Najlepiej smakują ze zwykłym ketchupem i odrobiną majonezu.
Klasyczny sernik choć pyszny, nie jest zbyt zdrowy - duża ilość tłustego sera i cukru działają niekorzystnie na zdrowie. Na szczęście Anna Lewandowska opracowała przepis na bazie mąki owsianej oraz kaszy jaglanej, który jest znacznie lżejszy. Poniżej wyjawiamy wszystkie kroki, dzięki którym przygotujesz ten pyszny deser z wielką łatwością. Sernik jest jednym z najbardziej cenionych polskich ciast i wypiekany jest przez cały rok, nawet bez żadnej specjalnej okazji. Anna Lewandowska, jako dietetyczka i propagatorka zdrowego odżywiania stworzyła swoją wersję sernika, którym można zajadać się bez przeszkód i ryzyka przybrania na wadze. Mąka owsiana oraz kasza jaglana mają o wiele lepsze wartości odżywcze od sera czy spodu z kruchych ciasteczek. Z pewnością niektórzy mogą się obawiać, że ciasto sporządzone z tych składników nie smakuje tak dobrze, jak oryginał. Lewandowska zapewnia jednak, że jej sernik jest równie pyszny.
Pierogi są tradycyjnym, polskim daniem. Zwykle je gotujemy, jednak nadają się też do pieczenia. Wtedy świetnie sprawdzą się nie tylko jako danie obiadowe, ale również jako przekąska ciepła lub zimna. Dziś podamy wam przepis na pieczone pierogi z farszem z pieczarek i żółtego sera. Smakują naprawdę wybornie. Pierogi z wody są doskonałe na obiad, ale pierogi smażone lub pieczone można zaserwować na przekąskę. Pomyśl o nich, przygotowując domową imprezę, bo łatwo można je odgrzać, a i na zimno smakują wyśmienicie. Zwłaszcza jeśli podasz je z pikantnym, czerwonym barszczem.
Sernik z brzoskwiniami siostry Anastazji to pomysł na sernik w nowej odsłonie. Delikatna masa serowa na biszkopcie pieczona z brzoskwiniami posmakuje każdemu, więc cała blacha z pewnością zniknie w mgnieniu oka. Poznaj przepis na sernik z brzoskwiniami siostry Anastazji. Sernik z brzoskwiniami siostry Anastazji to bardzo delikatne ciasto, które aż rozpływa się w ustach. Delikatna, puszysta masa serowa w połączeniu z biszkoptowym spodem i brzoskwiniami smakuje obłędnie. Sernik jest świetnym pomysłem na ciasto do kawy, herbaty i na wizytę gości.Biszkopt upiecz znacznie wcześniej. Blat musi być zupełnie zimny, aby zapiec go ponownie masą serową. Dobrym pomysłem jest upieczenie biszkoptu dzień przed pieczeniem sernika. Pamiętaj, aby nigdy nie wyjmować biszkoptu i sernika z piekarnika od razu po upieczeniu, ponieważ opadną i może pojawić się zakalec. Ser może również popękać. Ciasta po upieczeniu zostaw w piekarniku i lekko uchyl drzwi, aby zarówno biszkopt, jak i cały sernik stopniowo chłodził się przy odrobinie świeżego powietrza. Dopiero po godzinie możesz wyjąć ciasto i zupełnie ostudzić.Jeśli masz ochotę na niecodzienny, puszysty sernik- tu poznasz przepis na wyśmienity sernik z pierniczkami otulony polewą czekoladową.
Sernik należy do jednych z bardziej lubianych ciast. Można go przygotować na wiele sposobów, jednak zawsze jest wilgotny i pożywny. Jak się okazuje, można go też zrobić bez dodatku sera. Prezentujemy przepis na delikatny sernik bez sera. Będziecie zaskoczeni jego smakiem i konsystencją.Jedni wolą sernik na kruchym spodzie, inni wybiorą wiedeński, czyli bez dodatku ciasta. Jeden i drugi sernik jest bardzo smaczny, bo jego podstawą jest wilgotny i sycący ser. My zrobimy jednak sernik, bez użycia sera. Sięgniemy jednak po śmietanę, która podobnie jak ser również otrzymywana jest z mleka. Finalnie produkt będzie wyglądał podobnie, jednak będzie miał bardziej kremową strukturę.
Kruche ciasto, puszysta, lekka masa serowa, brzoskwinie, polewa czekoladowa. Brzmi pysznie, prawda? Upiecz niezwykle delikatny i wilgotny sernik z olejem, brzoskwiniami i polej go domową polewą, a zniknie w mgnieniu oka. Poznaj przepis na obłędny sernik z olejem.Nie ma lepszego ciasta od puszystego sernika, a słodkie brzoskwinie i polewa sprawiają, że mogłabym go jeść codziennie. Sernik na oleju jest bardziej wilgotny, puszysty, miękki. Jest jak chmurka rozpływająca się w ustach. Sernik upiecz na kruchym spodzie, który przygotujesz w bardzo prosty sposób z kilku podstawowych składników. Zarówno blat, jak i masa serowa ma delikatny posmak wanilii. Całe ciasto oblej polewą czekoladową. Pamiętaj, aby nie wyjmować sernika z piekarnika od razu po upieczeniu, ponieważ może opaść. Brzoskwinie z puszki dokładnie odsącz z syropu przed dodaniem do ciasta, mokre owoce mogą spowodować powstanie zakalca.Sernik Izaura również jest ciastem doskonałym. Kruchy, czekoladowy spód, puszysta masa serowa i polewa czekoladowa sprawią, że rozpłyniesz się już przy pierwszym kęsie. Tu poznasz przepis na czekoladowy sernik Izaura.
Jeśli lubicie sernik, zdradzimy wam przepis na najszybszy z możliwych. Dzięki temu nawet jeśli dysponujecie małą ilością czasu, własnoręcznie przygotujecie na święta sernik z rodzynkami. Ten puszysty i delikatny deser z pewnością spotka się z uznaniem waszych najbliższych. Naprawdę warto go upiec. Przepisów na sernik jest naprawdę dużo. Niektóre przewidują jego pieczenie na kruchym cieście. Inne są czystą masą serową. No może tak jak nasz, masą serową z dodatkiem rodzynek. Gdy polejecie ten delikatny deser polewą czekoladową, zamieni się w niezwykle apetyczny łakoć.
Mamy doskonałą propozycję dla wielbicieli serników. Przygotujcie wyborny sernik z serków homogenizowanych. Nie będzie to sernik na zimno, lecz pieczony na kruchym spodzie. Będzie się wyróżniał delikatnością i lekkością. Jego wierzch polejemy czekoladą, dzięki czemu całe ciasto zamieni się w kuszący łakoć.Przepisów na serniki jest naprawdę wiele. Coraz częściej masę serową przygotowujemy z mielonego sera z wiaderka. Jest to o wiele wygodniejsze niż własnoręczne mielenie twarogu. Podobnie dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po serek homogenizowany. Ma on delikatną konsystencję, więc upieczony z niego sernik jest kremowy i rozpływający się w ustach.
Najlepsze ciasto do kawy? Ciasto serowo jabłkowe. Upiecz kruche blaty i przełóż je prażonymi jabłkami i masą serową. Warstwowe ciasto serowo jabłkowe jest wysokie, puszyste i niezwykle proste, wychodzi za każdym razem. Poznaj przepis na ciasto serowo jabłkowe.Ciasto serowo jabłkowe to idealne ciasto zarówno na weekend, jak i na wizytę gości, święta i większe uroczystości rodzinne. Wygląda pysznie, a smakuje jeszcze lepiej. Masa z prażonych jabłek i galaretki świetnie łączy się z delikatnym i puszystym serem, tego połączenia koniecznie musisz spróbować.Do wyrobienia ciasta na kruche spody wykorzystaj zimne, ale lekko miękkie masło, dzięki czemu po wyrobieniu masa będzie zwarta i łatwo rozprowadzisz ją na blaszce, każdy blat upiecz osobno i ostudź, dopiero później przygotuj masę jabłkową i serową. Masy wykładaj na ciasto, kiedy jeszcze są ciepłe, gotowe ciasto dokładnie ostudź przed podaniem.Szukasz równie smacznego połączenia dwóch ciast? Upiecz seromakowiec z orzechami, idealny na święta i do kawy w zimowy poranek.
Chcecie przygotować naprawdę wyjątkowy sernik? Zróbcie go z ciastem czekoladowym. Izaura to pyszny deser łączący w sobie smak kakao z delikatnością twarogu. Zróbcie go koniecznie, a wasi goście pokochają ten duet. Zwłaszcza, gdy usłyszą jak powstał. Ciasto to ma wyjątkowo ciekawą historię. Powstało bowiem w latach 80. na cześć jednej z bohaterek popularnej wtedy brazylijskiej telenoweli. Niech was jednak to nie zraża — jest obłędnie pyszne i zdecydowanie bardziej kuszące niż klasyczny sernik wiedeński czy sernik z rosą.
Seromakowiec to pomysł na pyszne ciasto do kawy, na większe uroczystości i święta. Kruchy spód, wilgotna masa makowa z bakaliami i delikatna masa serowa tworzą fenomenalne, puszyste ciasto dla całej rodziny. Poznaj przepis na najlepszy seromakowiec, wychodzi za każdym razem.Seromakowiec to ciasto dwa w jednym, taki kompromis, kiedy masz ochotę zarówno na sernik, jak i makowiec. Seromakowiec udekoruj posiekanymi drobno orzechami włoskimi i laskowymi lub domową polewą czekoladową, a wszyscy będą zachwyceni jego smakiem i pięknym, apetycznym wyglądem. Do masy makowej wykorzystaj ulubione bakalie, jak migdały, rodzynki, orzechy. Nie zapomnij również o olejku migdałowym i skórce pomarańczowej, są absolutnie niezbędne do maku, aby miał lekko korzenny smak i aromat. Po upieczeniu seromakowca nie wyjmuj go od razu z piekarnika, pozwól ostygnąć mu w środku. Gwałtowna zmiana temperatury spowoduje powstanie zakalca, a ciasto opadnie. Seromakowiec jest mocno wyrośniętym i puszystym ciastem.Jeśli szukasz pomysłu na ciasto z makiem- tu poznasz przepis na genialny tort makowy z pomarańczami, idealny na święta, wizytę gości i kawę w chłodny, zimowy poranek.
Idealnie puszysty i delikatny sernik, który rozpływa się w ustach, jest ideałem, do którego dąży każdy cukiernik. Aby mieć pewność, że ciasto nie opadnie, należy zastosować się do kilku zasad, które opisujemy poniżej. Bardzo ważna jest kąpiel wodna, dzięki której podczas pieczenia ciasto jest równomiernie nagrzewane i zmniejsza się ryzyko opadania. Nic nie równa się sernikowi przygotowanemu w domu własnymi rękoma. Oczywiście można kupić gotowe ciasto w cukierni czy sklepie, jednak jego smak i jakość nie będzie tak dobra - w końcu własne ciasto zawiera tylko te składniki, które miały się w nim znaleźć. Dużym mankamentem sernika jest jego stosunkowo duża trudność w przygotowaniu. Aby osiągnąć pełen sukces, trzeba pamiętać o kilku aspektach, bez których ciasto opada, jest suche, pęka bądź nie jest puszyste. Na szczęście zebraliśmy podpowiedzi, które pozwolą cieszyć się idealnym wypiekiem za każdym razem.
Oryginalna sałatka caprese to pomysł na doskonałą przystawkę jak z włoskiej restauracji. Słodkie pomidory, delikatna mozzarella, świeża bazylia, oliwa i aromatyczny ocet balsamiczny to połączenie, które zachwyci Cię od pierwszego kęsa. Poznaj oryginalny przepis na sałatkę caprese.Sałatka caprese jest prostą, ale genialną w smaku sałatką, we Włoszech podawaną jako jedna z głównych przystawek. Smaczne, dojrzałe w pełnym słońcu pomidory w połączeniu z mozzarellą i innymi składnikami tworzą genialną potrawę, którą uwielbiają wszyscy. Caprese przygotujesz również jako zimną płytę lub szybki lunch lub kolację.Sałatka swój smak zawdzięcza bazylii, oliwie z oliwek, nie może zabraknąć również octu balsamicznego, który jest niezwykle wyraźny i aromatyczny. Ocet balsamiczny nie jest cierpki, powstaje z moszczu winogronowego, który przechowywany jest w dębowych beczkach, jest doskonałym dodatkiem do wielu dań.Caprese to nie tylko przystawka, to również oryginalna, włoska pizza na cienkim cieście- tu poznasz przepis na oryginalną caprese, jak ze słonecznej Italii.
Ruskie bez sera? Tak, to możliwe. Zamiast nabiału użyjemy tofu, które ma bardzo podobną konsystencję i neutralny smak. Farsz z jego dodatkiem wyjdzie aksamitny i tak delikatny, jak nigdy wcześniej. Przekonajcie się sami jak smakują w pełni roślinne pierogi. W sklepach kupić można coraz więcej zamienników produktów odzwierzęcych. Tofu jest doskonałym przykładem takiego wyrobu. Z powodzeniem zastąpi wam mięso oraz ser. Spróbujcie przygotować z niego tradycyjne ruskie, a zobaczycie jak pysznie smakować może kuchnia roślinna. Wybierzcie tylko tofu miękkie — wtedy farsz wyjdzie bardzo delikatny.
Delikatny ser o przyjemnym cytronowy posmaku, który wprost rozpływa się w ustach? Tak właśnie smakuje Śnieżny Puch. Dla kontrastu ciasto zawiera warstwę chrupiących herbatników i pyszną kokosową posypkę, które świetnie pasują do przyjemnie owocowej masy. Zróbcie je już dziś i zaskoczcie swoich gości przy kolejnym spotkaniu. Ciasta bez pieczenia są efektownymi deserami, które nierzadko przyrządzimy w chwilę. Tak jest np. w przypadku tego ciasta krówkowego czy owocowego bloku do złudzenia przypominającego ser żółty. Tym razem prezentujemy wam serowe ciasto Śnieżny Puch, które zachwyci was delikatnością i lekką cytrusową nutą. Spróbujcie koniecznie.
Jeśli zostały ci ugotowane ziemniaki z poprzedniego dnia, możesz je odsmażyć i podać do obiadu. Jednak łatwo zamienisz je też w nową, pyszną potrawę. Przygotuj z nich smażone, chrupiące kopytka z serem. To babciny klasyk, który postanowiliśmy odmienić i zrobić nieco inaczej niż zwykle. Jesteśmy pewni, że zachwycisz się ich smakiem.Kopytka to wersja ziemniaczanych klusek. Zwykle ugotowane ziemniaki po wytłuczeniu zagniata się z mąką i jajkiem, a uformowane kopytka gotuje w osolonym wrzątku. Dziś jednak ulepszymy nieco tę dobrze już znaną wersję. Do środka włożymy trochę żółtego sera — a niech się przyjemnie ciągnie. A całość, zamiast gotować, obtoczymy w tartej bułce i usmażymy na oleju. Takie kopytka są nie tyle dodatkiem do obiadu, ile samodzielnym daniem. Możesz je podać np. z sosem czosnkowym i surówką.
Placki ziemniaczane są przysmakiem, któremu nie potrafi się oprzeć wielu smakoszy. Chrupiące, delikatne — po prostu pyszne. Dodajmy do nich delikatnego serka, a będą jeszcze lepsze, choć nieco zmienią swój charakter. Przepis jest prosty, a efekty mile was zaskoczą. Sekret tych placuszków tkwi w układaniu masy serowej na patelni. Dzięki temu dokładnie wypełnia ona ich wnętrze. Jeżeli dotychczas sięgaliście jedynie po tradycyjne placki i podawaliście je z gulaszem, koniecznie spróbujcie. To zupełnie inny, ale bardzo satysfakcjonujący sposób przyrządzania tego klasyka.
Wiele Polaków nie ma czasu na wystawne śniadanie, dlatego wykorzystujemy takie pomysły, jak pasta twarogowa z tuńczyka, białego sera i majonezu. Jej niewielka cena, doskonały smak oraz łatwość w przygotowaniu sprawiają, że ciężko o lepszy błyskawiczny posiłek, gdy spieszymy się do pracy. Niżej tłumaczymy, jak ją wykonać. Pasta kanapkowa może smakować w najróżniejsze sposoby, wszystko bowiem zależy od produktów, jakich użyło się do jej przygotowania. Tuńczyk ser twarogowy oraz majonez dają kremowy i sycący efekt, który dostarcza mnóstwa energii z białka, jak i tłuszczu, a w dodatku obłędnie smakują. Dużą zaletą pasty jest jej niewielka cena, ponieważ wszystkie potrzebne składniki można zmieścić na dość niewielkim rachunku. Część z nich zapewne i tak znajdziesz w kuchennej szafce, więc istnieje szansa, że wycieczka do sklepu wcale nie będzie potrzebna.
Idealnie puszysty i dobrze wyrośnięty sernik, który nie pęka? Przestrzegając kilku reguł, uda wam się taki upiec. Sekret tkwi w odpowiednio przygotowanych składnikach i starannym wykonaniu. Zdradzamy triki, dzięki którym wasz wypiek zachwyci wszystkich gości. Sernik jest wysoko na liście ulubionych deserów wielu smakoszy. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na jego tradycyjną wersję, czy też dodajemy owoców — istotne jest, by ciasto nie opadło i nie popękało na wierzchu. Wiemy jak to osiągnąć.
Pierogi ruskie należą już do klasyki polskiej kuchni. Ich farsz jest smaczny, tani i prosty do przygotowania. Jednak czasami też potrafi się nie udać. Wiesz, dlaczego farsz na pierogi ruskie jest za rzadki? Zaraz prześledzimy jego przygotowanie i wskażemy, gdzie i na co trzeba zwrócić uwagę. Pierogi ruskie wywodzą się z kuchni ukraińskiej, ale są popularne także u nas. Z pewnością przesądził o tym farsz, robiony z prostych i powszechnie dostępnych składników. W sumie składają się na niego 3 składniki: ziemniaki, biały ser i cebula. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by ten farsz był smaczny i nie stwarzał problemu przy lepieniu pierogów.
Sernik bez spodu jest prostym i szybkim w przygotowaniu ciastem. Sernik jest delikatny, puszysty o delikatnym, budyniowym smaku i orzeźwiającej nucie skórki cytryny. Sernik jest chyba najlepszym ciastem, a jego uniwersalny smak pozwala na przygotowanie dowolnej, ulubionej polewy. Jak zrobić sernik bez spodu?Sernik jest delikatnym, puszystym, wyrośniętym ciastem o doskonałym smaku. Moim zdaniem razem z szarlotką na ciepło jest najsmaczniejszym wypiekiem, idealnym do kawy, przyjęcia i święta. Sernik bez spodu jest równie genialny, a przygotowanie go zajmuje zdecydowanie mniej czasu.Po upieczeniu nie wyjmuj od razu ciasta z piekarnika. Uchyl jedynie drzwi i zostaw w piecu na minimum 40 minut, aby sernik stygł powoli i nie opadł. Gwałtowna zmiana temperatury spowoduje również popękanie wierzchu, a tego przecież chcemy uniknąć. Sernik bez spodu smakuje rewelacyjnie sam, z polewą czekoladową, karmelową, orzechową, ulubioną konfiturą. Tu poznasz przepis na prostą polewę z masła orzechowego, idealną do sernika i wielu innych ciast.
Konflikt pomiędzy fanami sernika z rodzynkami i bez będzie trwał prawdopodobnie wiecznie, jednak nie to jest największym problemem podczas pieczenia tego ciasta. Chodzi oczywiście o jego pękanie, przez co deser nie prezentuje się okazale. Aby temu przeciwdziałać, należy piec sernik w średniej temperaturze, lecz dłużej. Dzięki temu ciasto wyrasta powoli i zmniejsza się ryzyko pękania. Dla wielu fanów ciast i wypieków sernik jest najważniejszym z nich. Jego kremowa konsystencja, ogromna puszystość oraz słodki i delikatny smak sprawiają, że ciężko powstrzymać się i zjeść jedynie jeden kawałek. Najlepiej smakuje oczywiście sernik przygotowany w domu. Sernik jest również elementarną częścią najróżniejszych uroczystości i imprez, gdzie zazwyczaj stoi na środku stołu z łakociami i przekąskami. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pieczeniem w domu, z pewnością zauważyłeś, że sernik niekiedy pęka na powierzchni podczas pieczenia. Poniżej pokazujemy, co należy zrobić, aby taka wpadka nie miała miejsca.
Na śniadanie oraz kolację pasta twarogowa z kiszonym ogórkiem wpasowuje się wręcz idealnie - lekko słodki ser pysznie komponuje się z kwaśnymi ogórkami. Poniższa receptura jest banalnie prosta, dlatego każdy może zabrać się za jej przygotowanie. Jeśli chcesz ulepszyć smak dodając swoje ulubione przyprawy, czy składniki, nic nie stoi na przeszkodzie. Pasta twarogowa to idealny sposób na szybki posiłek, gdy z rana spieszymy się zdążyć do pracy czy szkoły. Wtedy brakuje nam czasu na długie gotowanie, więc wystarczy posmarować przygotowaną wcześniej pastą pieczywo i gotowe. Warto zajadać się nią, popijając herbatę z cytryną, aby rozgrzać się przed wyjściem z domu. Pasta twarogowa z kiszonym ogórkiem może być także ciekawą przekąską na imprezach, kiedy wiele osób szuka czegoś do przegryzienia. W takim wypadku polecamy postawić obok talerz z krakersami, które można posmarować pastą.
Zupa serowa z serków topionych to błyskawiczne i pyszne danie dla całej rodziny. Gęsta, serowo-śmietanowa zupa z dodatkiem szczypiorku, cebuli i czosnku smakuje wyśmienicie. Zupa jest świetnym pomysłem na obiad, lunch lub kolację na ciepło. Poznaj przepis na ekspresową zupę serową z serków topionych.Zupa z serków topionych jest zupą, którą przygotujesz w zaledwie kilka minut ze składników, które z pewnością masz w domu. Delikatne serki topione, śmietanka, szczypiorek i bulion tworzą aksamitną i pyszną zupę krem dla całej rodziny. Zupę z serków topionych możesz ugotować na wywarze warzywnym, rosole z poprzedniego dnia lub kostce rosołowej, jeśli chcesz szybko przygotować pyszne danie. Do zupy serowej możesz również dodać suszone pomidory lub plasterki szynki prowansalskiej. W poniższym przepisie zupa podana jest ze szczypiorkiem i kolorowym pieprzem.Zupę serową możesz ugotować również z klopsikami wieprzowymi. Tu poznasz przepis na zupę serową z klopsikami.
Jeśli lubisz szybkie i smaczne ciasta, mamy dla ciebie pyszną propozycję. Oto przepis na łatwe w przygotowaniu ciasto bez pieczenia Joker. Nie ma ryzyka, że się uda, a z pewnością swym smakiem zachwyci twoich najbliższych. Do jego przygotowania wystarczy kwadrans.Ciasta bez pieczenia należą do naszych ulubionych. Łatwo i szybko się je robi, w prosty sposób można też modyfikować ich smak. Ważne jest też to, że te ciasta nigdy nie mają zakalca i zawsze się udają. Dziś podajemy wam przepis pochodzący z kanału „Prosty przepis na" na YouTube.
Zupa serowa z klopsikami to pomysł na pyszny, rodzinny obiad. Klopsiki z mięsa mielonego przygotujesz w bardzo łatwy sposób, gęstą i aromatyczną zupę krem również. Do ugotowania zupy potrzebne Ci będą składniki, które z pewnością masz w domu. Pomysł na prosty, szybki i smaczny obiad? Zupa serowa z klopsikami. Sprawdź, jak ją przygotować.Zupa serowa z serków topionych na bulionie oprószona posiekaną natką pietruszki i ziołami prowansalskimi smakuje doskonale. Zupa jest gęsta, śmietanowa, świeża. Do zupy koniecznie przygotuj klopsiki z mięsa mielonego, które świetnie łączą się z aromatycznymi kremami. Klopsiki zawsze robię z kawałka zmielonej łopatki, ponieważ jest najlepszym mięsem zarówno do klopsików, jak i pulpetów i kotletów mielonych. Klopsiki dopraw startą cebulką i ziołami prowansalskimi. Całą zupę ugotuj z serków topionych o smaku śmietankowym.Klopsiki możesz dodać również do innych zup kremów. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować pyszny krem pomidorowy z klopsikami, jak z włoskiej restauracji.
Mielone są klasycznym daniem obiadowym kuchni polskiej. Warto je urozmaicić poprzez dodanie aromatycznych pieczarek i odrobiny sera. Ciągnący się ser i delikatne, smażone grzyby nadadzą daniu przyjemnej konsystencji. Ten sycący posiłek skradnie serca wielu smakoszy. Spróbujcie koniecznie. Wiele jest receptur na pyszne i soczyste kotlety. Proponowaliśmy wam już przepis, w którym delikatności nadawaliśmy przy pomocy majonezu i namaczanej bułki. Tym razem przedstawiamy recepturę, która wniesie to danie na jeszcze wyższy poziom.