Ukryta funkcja młynka do pieprzu. Znany kucharz pokazał, o co chodzi
Piotr Ogiński zaskoczył internautów. Pokazał funkcję młynka do pieprzu, o której wiele ludzi nie miało nawet pojęcia. Okazuje się, że w tym prostym urządzeniu można regulować grubość mielenia przyprawy. Zmiany dokonuje się dosłownie jednym ruchem.
Piotr Ogiński, z którego oficjalnego kanału w serwisie TikTok pochodzi powyższe zdjęcie, zdradził, do czego służy niewielkie metalowe pokrętło, usytuowane na górze młynka do pieprzu. Wbrew pozorom nie pełni ono jedynie funkcji ozdobnej. Przez jego regulację zmieniamy grubość, z jaką pieprz wydostaje się do potrawy. Teraz możesz dopasować ją odpowiednio do konkretnych dań.
Jak regulować grubość mielenia w młynku do pieprzu?
Instrukcja pokazana przez Piotra Ogińskiego jest bardzo prosta. Zacznij od odwrócenia młynka do góry nogami. Na jego spodzie znajduje się plastikowa lub metalowa część z widocznym mechanizmem mielącym. To właśnie ten mechanizm odpowiada za postać, w jakiej pieprz ląduje na talerzu lub w garnku.
Na początku lekko potrząśnij młynkiem do pieprzu. Dzięki temu drobinki przyprawy trafią z powrotem do głównej komory rządzenia. Następnie zacznij kręcić metalową śrubą mocującą główkę urządzenia do jego korpusu. Na własne oczy zobaczysz, jak mechanizm mielenia zmienia swoje ustawienie.
Grubość przyprawy dostosuj do tego, co akurat przyrządzasz w swojej kuchni. Wolisz drobniutki proszek do zupy czy grubo mielony pieprz idealnie pasujący do steka? Stopni zmielenia przyprawy jest w młynku do pieprzu dostępnych naprawdę wiele. Wypróbuj tę nowo nabytą wiedzę.
Dlaczego warto mieć w swojej kuchni młynek do pieprzu?
Pieprz jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o gotowanie. W parze z solą stanowi nieodłączną część niemal wszystkich przepisów na dania wytrawne. W sklepach dostępny jest pod różnymi postaciami. Zamiast kupować rozmaite warianty w torebkach, odpowiedni rodzaj pieprzu możemy przygotować sami za pomocą młynka.
Do młynka używa się pieprzu ziarnistego. W tej właśnie wersji należy go kupić w sklepie. Dzięki urządzeniu stopień zmielenia możemy łatwo dostosowywać na bieżąco do swoich potrzeb. Tym samym unikniemy w kuchennej szafce bałaganu z gąszczem pootwieranych torebek z różnymi postaciami tej samej przyprawy.
Pieprz przechowywany w ziarnach nie wietrzeje tak szybko, jak gotowy pieprz mielony. Dodatkowo świeżość przedłuża mu trzymanie w zamkniętym pojemniku urządzenia. Świeżo mielony pieprz jest dużo bardziej aromatyczny, niż pieprz mielony do torebki przez producenta. Potrawy przygotowane z jego udziałem wyraźnie zyskają na smaku.
Młynek do pieprzu to urządzenie ponadczasowe. Poza funkcją użytkową może pełnić także rolę ozdobną w naszej kuchni. Dostępny jest w rozmaitych kształtach i kolorach, przez co znajdziemy wariant odpowiedni do niemal każdego wnętrza.
Czy wiesz ile procent pieprzu znajdziesz w pieprzu ziołowym? Pieprzowy sos do mięs to wykwintny i zaskakujący dodatek.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Mistrzowie kuchni mają patent na pulchne kotlety mielone. Wrabiają w nie najprostszy składnik
Gotowana brukselka ma niepełny smak? Sprawdź, czego potrzebuje
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama
Źródło: TikTok @ kochamgotowacofficial