Smakosze.pl
Ukryta funkcja w opakowaniu kawy

Canva (Aleksander Shalgov)

Ukryta funkcja w opakowaniu kawy

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Kawa jest drugim najczęściej spożywanym napojem na świecie zaraz za herbatą. Producenci kawy wpadli na genialny pomysł, który realizują, umieszczając specjalny otwór na opakowaniu kawy — co ciekawe, mało kto wie, czym jest, i do czego służy. Poniżej zdradzamy wam jaką funkcję pełni ten niepozorny element.

Kawa pita jest praktycznie na całym świecie. Wielu ludzi nie może nawet rozpocząć dnia bez chociaż jednej filiżanki ciepłego, czarnego napoju. Jednak lepiej nie dodawać do niej mleka.

Kiedy kupujemy kawę w ziarnach do samodzielnego zmielenia, często zastanawiamy się, dlaczego na opakowaniu widoczny jest wypukły okrąg. Jego obecność jest kluczowa, aby kawa zachowała swój piękny aromat i działanie. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Ukryta funkcja w opakowaniach do kawy

Producenci kawy napotkali niewygodną przeszkodę podczas pakowania świeżo prażonych ziaren. Kawa pod wpływem temperatury wydziela dużo gazów, na które są dwa rozwiązania. W pierwszym chodzi o wcześniejsze odgazowanie ziaren.

Drugi zaś sposób jest wykorzystywany w opakowaniach ze specjalnymi okrągłymi dziurami i polega on na wsypaniu jeszcze ciepłych ziaren kawy do torby. Na ściance torby znajduje się specjalny wentyl, który umożliwia odprowadzanie nadmiaru gazu bez wprowadzenia powietrza z zewnątrz. 

Dlaczego warto pić sok z winogron?

Dlaczego warto pić sok z winogron?

CZYTAJ DALEJ

Dzięki wentylowi kawa może zachować właściwości, które są tak pożądane wśród wielu kawoszy. Jej aromat nie ucieka, ponieważ ziarna ciągle otoczone są gazami, które wcześniej zostały wydobyte w czasie prażenia. 

Jak pozytywnie wpływa na nas picie kawy? Ciepły czarny napój obniża poziom stresu, dodaje energii, zmniejsza apetyt, poprawia sprawność fizyczną, a także zawiera antyoksydanty.

Antyoksydanty, zwane inaczej przeciwutleniaczami, grają istotną rolę w zapobieganiu pojawiania się chorób nowotworowych. Eliminują wolne rodniki, które są jedną z przyczyn raka.

Jaka jest funkcja "wentylu" w opakowaniu kawy?

Jaka jest funkcja "wentylu" w opakowaniu kawy?

Canva (romandebree)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: pomyslodawcy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Dominika Mika

Redaktorka portalu smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Czym były wykopki?

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >