Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > W Dino do reszty powariowali, tylko dziś masa produktów za bezcen. Lepiej się śpieszyć
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 14.05.2024 16:43

W Dino do reszty powariowali, tylko dziś masa produktów za bezcen. Lepiej się śpieszyć

szyld dino
fot. Marek Bazak / East News

Jeśli dziś wtorek, to jesteśmy przy kolejnym rozdaniu promocji w supermarketach. Dino przecenia niektóre produkty – czasem o duże kwoty – i to dla nas dobre wieści. Wygląda na to, że ciepłe dni właśnie nadeszły.

Dobre wiadomości w Dino

Sieć Dino, jedna z największych polskich sieci handlowych, co chwila dorzuca kolejne promocje. Tym razem otwiera swoją stronę z ofertami od naprawdę mocnych pokus. Wygląda na to, że wiosna już w pełni, a wręcz można mówić o wczesnym lecie – dlatego zaczynają wyraźnie tanieć owoce.

Niektóre owocowe potrawy na naszych oczach przestają być grzeszną przyjemnością. Arbuzy w Dino kosztują w promocji tylko 4,99 za kilogram, co oznacza niemal 30-procentową przecenę wobec ceny regularnej. Napakowane słodkim sokiem arbuzy są niezwykle ciężkie, dlatego każde dwa złote na kilogramie oznacza wymierne oszczędności w kasie. Podobnie o 30 proc. został przeceniony rabarbar (do 3,49 za kg). Śledzącym ceny malin podpowiemy, że da się je już upolować za 10 zł bez grosza za 200 gram, czyli poniżej 50 zł za kilogram. Tańsza o złotówkę na 300-gramowym opakowaniu jest też borówka amerykańska – obecnie 12 zł, czyli 40 zł za kilogram.

widok sklepu
fot. Canva
Ułóż biszkopty w foremce i przykryj tą puszystą masą. To moje ulubione ciasto bez pieczenia

Tańsze obiady w Dino

Tanieją także warzywa i mięso, a to oznacza tańsze obiady. W promocji kupimy teraz ćwiartkę kurczaka przecenioną o 0,7 zł (do 7,29) oraz o 20 proc. tańszą szynkę wieprzową. Na spragnionych grilla w nadchodzący weekend czeka kiełbasa biesiadna przeceniona o ¼, do 15 złotych bez grosza. O podobną część tanieje metka tatarska, która teraz kosztuje 8 zł bez grosza za 200 g. O 2 zł tanieje też schab z kością i boczek wieprzowy. Warto dokupić do nich warzywa – tańsze pomidory, za 8 zł za kilogram czy buraczki, przecenione aż o ⅓. do 2 zł bez grosza za kilogram.

14 maja to także ostatni dzień na wiele innych promocji z aktualnej gazetki. Warto pospieszyć się po słodycze (np. czekolady Milka tańsze o 1,1 zł przy zakupie 3 sztuk) albo popularne Dare czy Knoppers w podobnej promocji. Zapewne jest na sali wielu miłośników ciastek Oreo, którzy kupią swoje ulubione przysmaki o 50 gr taniej, czyli za 4,49 za opakowanie 170 g. Do słodyczy można też dokupić herbatę – np. Tet earl grey za 11 zł bez grosza, czyli taniej o ponad 20 proc.

Śledź promocje w Dino

Wtorkowe promocje w sklepach Dino spodobają się zapewne młodym rodzicom, którzy dzięki nim kupią naturalne przeciery Gerbera po 3 zł od sztuki, przy zakupie dowolnie wybranych z palety smaków dwóch sztuk. To duża obniżka, bo na co dzień przeciery takie kosztują 3,85 zł. Doświadczonym gospodyniom nie warto polecać zupek chińskich, choć to awaryjne rozwiązanie jest również w promocji. Można jednak pokusić się o kawę czy liczne produkty konserwowe, takie jak sałatki Urbanka w różnych rodzajach po 5 zamiast 6 złotych bez grosza. W sezonie grillowym z pokrewnej kategorii może się przydać chrzan – nadwarciański lub premium Waldiben – za ok. 5 złotych z drugim gratis.

Przeceny dotyczą jeszcze większej kategorii towarów i ci, którzy dokładnie liczą pieniądze, powinni uważnie rozglądać się na półkach. Większość z tych promocji łączy jedno – są rozpisane na wtorek 14 maja. Tego dnia – jak w każdy dzień powszedni, markety sieci czynne są do 22:30. Warto więc zaplanować zakupy, by skorzystać z przecen.

Wypróbuj też przepisy na pieczoną kaszankę i domową chałwę słonecznikową.

półki sklepowe
fot. Canva