Sięgnij po jeden produkt. W mig pozbędziesz się nawet najmniejszych ości ze śledzi
Tradycyjny świąteczny śledź ma jedną wadę- ości. Te ostre elementy potrafią skutecznie zepsuć przyjemność z jedzenia. Jak pozbyć się ości ze śledzi? Z pomocą przychodzi sok wyciśnięty z cytryny.
Niezależnie, czy przygotowujemy śledzia w całości, czy też kupujemy gotowe filety, ości mogą przytrafić się zawsze. O ile usunięcie dużych nie nastręcza większych problemów, tak te małe mogą być prawdziwą zmorą. Dowiedz się, jak skutecznie usunąć ości ze śledzi i czerp pełną przyjemność ze spożywania tej ryby.
Jak pozbyć się ości ze śledzi? Skuteczny patent zachwyca
Najlepszym sposobem na to, jak pozbyć się ości ze śledzi, jest potraktowanie ich kwasem. Sok z cytryny sprawdzi się tutaj doskonale. Wystarczy skropić nim rybę i odstawić do lodówki na kilka godzin.
Kwas z soku cytrynowego zmiękcza niepożądane elementy w rybie. Dzięki temu podczas jedzenia będą one w mięsie zupełnie niewyczuwalne. Ten sposób jest idealny do małych ości, które ciężko usunąć mechanicznie.
Jak usunąć ości ze śledzi za pomocą innego produktu? Równie skuteczny, co sok z cytryny jest ocet. Doskonale sprawdzi się winny lub jabłkowy. Pamiętać jednak należy, że skropienie ryby octem wpłynie na jej finalny smak.
Jak usunąć ości ze śledzi i jak przygotować rybę do podania?
Poza wiedzą, jak usunąć ości ze śledzi, warto również wiedzieć, co zrobić przed ich przyrządzeniem. Przechowywane w solance śledzie mogą mieć zbyt intensywny posmak dla większości osób. Jest prosty sposób, jak temu zaradzić.
Przed przystąpieniem do przygotowania śledzi, rybę należy namoczyć. Długość czasu moczenia zależy od stopnia zasolenia, wielkości ryby i efektu, który dla nas jest zadowalający. Moczenie śledzi może zająć od 15 minut, w przypadku filetów z matiasów, do nawet kilkunastu godzin, jeśli postawiliśmy na rybę w całości. Tradycyjne filety śledziowe potrzebują zaś moczenia przez ok. 2-3 godziny.
Jak usunąć ości ze śledzi i w czym namaczać rybę? Metod jest kilka. Najbardziej popularna to moczenie śledzi w wodzie lub wodzie z dodatkiem cytryny.
Jeśli chcemy uzyskać jak najdelikatniejszy smak filetów, postawmy na kąpiel ryb w mleku. Pomysłowy sposób moczenia śledzi pokazaliśmy w tym przepisie. Świąteczne śledzie Magdy Gessler zaskakują nietypowym dodatkiem.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
W żadnej restauracji nie serwują tak pysznej surówki. Zrobisz ją w mgnieniu oka z 2 warzyw
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama