Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź jajko i rozbij do szklanki z wodą. Po chwili przetrzesz oczy ze zdumienia
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 02.03.2024 11:04

Weź jajko i rozbij do szklanki z wodą. Po chwili przetrzesz oczy ze zdumienia

wbijanie jajka do szklanki
YouTube/@Webspoon World

Jajka są bez wątpienia jednym z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Nie bez powodu można znaleźć je w każdej kuchni. Możliwości ich przygotowania jest bez liku. Tym razem wypróbuj metodę z wbiciem jajka do szklanki z wodą. Efekt nie mieści się w głowie.

Idealna jajka na śniadanie

Jajka stanowią doskonały wybór na śniadanie. Są syte i zaspokajają głód na długo. Przy odpowiednim sposobie ich przyrządzenie zajmuję chwilę. Szczególnie jeżeli wykorzystasz patent, który przedstawię ci poniżej. 

Z nim jajko zawsze będzie udane. A wygląd i konsystencja jajka zaskoczy nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Ja nie wyobrażam sobie, gotować ich inaczej. Sprawdź, jak to się robi i podaj je na rodzinne śniadanie.

jajka.jpg
Canva/@PerfectLazybones
Zaczęło się od samego rana, w Lidlu powariowali. Tylko dziś uwielbiane produkty dostaniesz za bezcen

Najlepszy sposób na jajka

Kiedy zobaczyłem ten patent po raz pierwszy, pomyślałem, że jest bardzo dziwny. Spróbowałem jednak go wypróbować i efekt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jajko wyszło idealne, a w dodatku zawsze jest smaczne.

Metoda opiera się na gotowaniu jajka w mikrofali. Po tym zabiegu przypomina jajko po benedyktyńsku. Z tą różnicą, że robi się je szybciej i zawsze wychodzi. Przygotuj jajko, wodę, szklankę i zrób jajko moim sposobem. 

Jak przygotować jajko z tym sposobem?

Rozpocznij od wlania wody do szklanki. Następnie wbij do niej jajko. Szklankę z umieść w mikrofali. Zamknij drzwi urządzenia i nastaw czas jego pracy na jedną minutę.

Po tym czasie wyciągnij szklankę z pomocą rękawicy kuchennej. Wodę wylej, a ugotowane w ten sposób jajko podawaj na śniadanie. Prawda, że wygląda niesamowicie? A dodatku jak na jajko po benedyktyńsku przystało, żółtko nie jest ścięte. Rozpływa się idealnie. Koniecznie wypróbuj ten patent. Sprawdź, jakie promocje spotkasz dzisiaj w Lidlu oraz poznaj przepis na pyszny domowy pasztet.

jajko ze skzlanki.jpg
YouTube/@Webspoon World