Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Weź młode pędy sosny i 1 banalny dodatek. Zrobisz z nich niezwykle zdrowy specyfik

Weź młode pędy sosny i 1 banalny dodatek. Zrobisz z nich niezwykle zdrowy specyfik

Syrop z pędów sosny
canva/Vladyslav Havrylov

Syrop z pędów sosny jest skutecznym remedium na objawy przeziębienia takie, jak kaszel czy chrypka. Zrobienie go w domu nie stanowi większego problemu, a przy odpowiednim przechowywaniu posłuży nam nawet rok. Warto przetestować, z pewnością wyjdzie taniej niż z apteki. 
 

Przepis na doskonały syrop z pędów sosny

Prosty i niedrogi sposób na specyfik skutecznie zwalczający objawy przeziębienia będzie na wagę złota. Już jedna łyżeczka stosowana od 1 do 3 razy dziennie w mig przywróci nam zdrowie, a raz zrobiony syrop można przechowywać nawet do 12 miesięcy. Warto spróbować.

Składniki:

  • młode pędy sosny
  • cukier kryształ
Zostało ci mięso i warzywa po rosole? Babcia Henia robi z nich coś pysznego

Jak przygotować syrop z pędów sosny? Przepis jest bardzo prosty

Zaczynamy od obrania pędów sosny z łusek i rozbicia ich przy pomocy drewnianego tłuczka. Kolejnym etapem jest pocięcie ich na kawałki o długości nie większej niż 2 cm i umieszczenie w słoiku wraz z cukrem.

Najlepiej układać produkty warstwowo, na zmianę wrzucając trochę sosny i trochę słodkiego dodatku. Należy zachować przy tym proporcje 1:1. Gdy już wypełnimy całe naczynie, przykrywamy je pokrywką, ale nie zakręcamy szczelnie.

Wierzch zabezpieczamy gazą jałową, po czym przestawiamy całość na parapet z dobrym dostępem słońca np. wschodni. Po 2-3 tygodniach uzyskamy syrop. Codziennie jednak należy mieszać składniki i nie dopuścić do wystawania kawałków pędów ponad poziom cieczy lub cukru.

W przeciwnym wypadku w słoiku może pojawić się pleśń. Przed podaniem też konieczne jest odcedzenie syropu od części stałych mieszanki. Warto też wyrób zapasteryzować, by służył nam dłużej.

Do czego można wykorzystać syrop z pędów sosny?

Domowy lek wesprze was m.in. gdy borykacie się z kaszlem i chrypką. Pomocny będzie także przy obfitym, utrudniającym oddychanie katarze. Warto po niego sięgać zawsze, gdy czujemy, że naszym problemem jest ogólne osłabienie odporności.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzony przepis na inne dobroczynne syropy. W przeziębieniu pomoże wam m.in. znakomita mikstura na bazie cebuli. W słabszych dniach warto także przetestować po specyfik z selera.

Syrop z pędów sosny jest cenny.png
canva/Anna Grigorjeva