Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź surowego ziemniaka i wbij w niego widelec. Znajomi śmiali się ze mnie, teraz sami tak robią
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 29.09.2023 11:06

Weź surowego ziemniaka i wbij w niego widelec. Znajomi śmiali się ze mnie, teraz sami tak robią

ziemniak na widelcu
YouTube/@WebspoonWorld

Czy wiecie, co się stanie, gdy wbijecie widelec w surowego ziemniaka? Ta sztuczka wiele wam ułatwi w kuchni. Warto ją wypróbować, bo jest skuteczna i pomocna. Polecam tę sztuczkę kuchenną z ziemniakiem. 

Ziemniaki, czyli porcja zdrowia na talerzu

Ziemniaki to już tradycyjny produkt w naszej kuchni. Stanowi smaczny dodatek do dań obiadowych i rozmaitych sałatek. Z ziemniaków robimy frytki, babki ziemniaczane i placki. Cenimy sobie smak tych warzyw i doceniamy ich wartości odżywcze. 

Jedzenie ziemniaków dostarcza nam potasu, błonnika i witaminy C. Wspomaga pracę mięśni, redukuje ciśnienie tętnicze i odczuwanie stresu. Zanim wykorzystamy ziemniaki w kuchni, to musimy je obrać. I tu często zaczynają się schody. 

ziemniaki
YouTube/@WebspoonWorld
Moja siostra nie wyrzuca pudełek po jajkach. Robi w nich pyszny deser, szkoda że wcześniej tego nie znałam

Jak obrać ziemniaki, czyli sztuczka kuchenna

Obieranie ziemniaków bywa nużące i zabiera nam trochę czasu. Jak obrać kilka kilogramów ziemniaków? Przecież czasem mamy do czynienia z taką sytuacją w kuchni. Warto użyć obieraczki. Jednak zdarza się, że ziemniak wyślizguje nam się z dłoni i cały proces obierania, przedłuża się. 

Co robić? Warto skorzystać ze sztuczki kuchennej. Do jej użycia potrzebujecie widelca. Wbijacie go w surowego ziemniaka i obieracie przy pomocy obieraczki. Ten zabieg z widelcem sprawia, że ziemniaki nie wypada nam z rąk. 

Obieranie ziemniaków, czyli prosto i szybko

Wykorzystanie triku z widelcem i ziemniaków ułatwi nam życie w kuchni. Ziemniak nie wyślizgnie się i będzie stabilnie tkwił na widelcu. Obierzecie go raz- dwa. To przyspieszy cały proces obieranie tych warzyw. 

Nawet jeśli musimy obrać kilka kilogramów ziemniaków, ta czynność pójdzie nam całkiem sprawnie. Dlatego polecamy sztuczkę kuchenną z użyciem widelca podczas obieranie ziemniaków. Dzięki niej szybko obierzesz te warzywa i przygotujesz z nich pyszne potrawy. Pisaliśmy o wyśmienitych ziemniakach z rękawa. Polecaliśmy też ślaski patent na ziemniaki, czyli pierzoka. 

obieranie ziemniaków
YouTube/@WebspoonWorld

Źródło: YouTube/@WebspoonWorld