Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź widelec i wbij go w pomidora, po chwili padniesz z wrażenia. Żałuję, że wcześniej tego nie znałam
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 28.09.2023 11:15

Weź widelec i wbij go w pomidora, po chwili padniesz z wrażenia. Żałuję, że wcześniej tego nie znałam

pomidor
YouTube/@easytricksandhacks

Czy chcecie ułatwić sobie życie w kuchni? Jeśli tak, to polecam sztuczkę kuchenną. Potrzebujesz do niej pomidora i widelca. Spróbuj, a nie pożałujesz. Teraz często korzystam z tego patentu w kuchni.

Pomidor, czyli jedz je na zdrowie

Pomidory są ważnym elementem naszej diety. Dodajemy je do kanapek, surówek, czy makaronów. Lubimy pomidory za smak i aromat. Często wykorzystujemy je podczas gotowania, bo urozmaicają nasze dania. 

W warzywniakach  marketach spożywczych możemy wybierać z wielu odmian pomidorów. Kupujemy pomidory malinowe, koktajlowe i śliwkowe. Te dostarczają nam nie tylko smaku, ale też niezłej porcji witamin i minerałów. Polecamy sztuczkę kuchenną, którą warto wykorzystać w kuchni. Dowiedz się dlaczego. 

pomidor
YouTube/@easytricksandhacks
Moja rodzina ciągle prosi mnie o to ciasto. „Jesienna fantazja” smakuje cudownie i zawsze wychodzi

Widelec i pomidor, czyli przydatny patent

Pomidory to produkty, które często goszczą w naszej kuchni. Równie często kroimy pomidory w plasterki. Dodajemy je do kanapek, czy różnych przekąsek. Jednak, co zrobić, żeby równo pokroić pomidora w plasterki? 

Warto skorzystać ze sztuczki kuchennej, która ułatwi nam krojenie pomidora. Potrzebujemy do tego widelca, który wbijamy w pomidora. Teraz kroimy warzywo tak, by trafiać nożem między zęby widelca. To sprawi, że bardzo równo pokroimy pomidora. 

Pomidor, czyli idealnie równe plasterki

Pomidor pokrojony przy użyciu widelca i noża, będzie miał równe plasterki. Nie będą one ani za cienkie, ani za grube. Tak pokrojony pomidor będzie ozdobą każdego stołu. Chętnie sięgniemy po takiego pomidora. 

Często korzystam z tej kuchennej sztuczki. Jest ona błyskawiczna w wykonaniu i bardzo ułatwia życie w kuchni. Dzięki niej mogą szybko pokroić pomidora na równe plasterki. Żałuję, że wcześniej nie poznałam tej sztuczki. Teraz chętnie dzielę się nią z innymi. Pisaliśmy o smacznej przekąsce z pomidorów. Radziliśmy, jak zrobić pomidory na zimę. 

pomidory
YouTube/@easytricksandhacks