Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Wiele osób sięga po nie w Środę Popielcową, a Kościół surowo ich zakazuje. Lepiej być świadomym
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 13.02.2024 11:32

Wiele osób sięga po nie w Środę Popielcową, a Kościół surowo ich zakazuje. Lepiej być świadomym

chleb krzyż woda
Canva/@congerdesign, pixabay

W Środę Popielcową wielu z nas nie tylko posypie głowy popiołem, ale rozpocznie także post. Dowiedz się czego, nie możesz jeść w ten dzień. Wielu popełnia błąd i spożywa produkty z zakazanej grupy.

Po co jest ten post?

Środa Popielcowa rozpoczyna 40-dniowy post przed Wielkanocą. Ma on nawoływać do odmiany i odnowy życia. Dzięki niemu wierni doznają wewnętrznego nawrócenia. Poszczenie, podobnie jak posypywanie w ten dzień głowy popiołem, jest jedną z oznak pokuty.

Kościół w przeszłości był znacznie bardziej restrykcyjny. Obecnie post nie jest już, obchodzony tak surowo. Mimo wszystko istnieją zasady, które poszcząc, należy spełnić. 

jajka wielkanocne.jpg
Canva/@Michal Collection
Taką zapiekankę podam na obiad w Środę Popielcową. Robi się sama i nie ma w niej mięsa

Reguły postu

Aby dotrzymać postu należy spełnić kilka reguł. W te dni nie należy urządzać hucznych imprez. Należy także ograniczyć inne rozrywki i przyjemności. 

Kościół restrykcyjnie podchodzi przede wszystkim do spożywanych pokarmów. Ścisły zakaz objął produkty mięsne i alkoholowe. Nie wystarczy tylko ograniczyć spożywanie wspomnianych produktów, Na jakiś czas jest obowiązek, pozbycia się ich z jadłospisu. 

Tych produktów lepiej nie jedz

Zaprzestanie jedzenia mięsa, czy spożywania alkoholu wydają się oczywiste i wszystkim znane. Istnieją jednak produkty, co do, których, wielu nie ma jasności. Chodzi o słodycze.

Wyjaśnimy raz, na zawsze, że słodycze również są objęte postem. Zakaz dotyczy nie tylko cukierków i batoników, ale również słodkich bułek, ciast i innych wypieków. Obchodząc post, zwróć szczególną uwagę również na produkty z tej grupy. Wtedy na pewno nie będziesz, mieć wątpliwości, czy nie naruszasz zasad wprowadzonych przez kościół. Sprawdź, jakie promocje Lidl wprowadził tym razem oraz kiedy w tym roku wypada Wielkanoc

słodycze.jpg
Canva/@DAPA Images