Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Włączyła kamerę i pokazała, jak obiera czosnek. Nie ma szybszego sposobu
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 01.03.2023 16:37

Włączyła kamerę i pokazała, jak obiera czosnek. Nie ma szybszego sposobu

główka czosnku przed i po obraniu
Screen z filmu na kanale TikTok @ro_slinka_cieknie

Czy da się obrać czosnek w kilka sekund? Z nami wszystko jest możliwe. Nie potrzebujesz w tym celu żadnych wymyślnych urządzeń ani specyfików. Całej sztuki dokonasz siłą własnych rąk.

 

Obieranie czosnku jeszcze nigdy nie było takie proste

Obranie całej główki czosnku potrafi być uciążliwym zajęciem. Zajmuje dużo czasu a na domiar złego męczy dłonie i palce. Metoda podpatrzona na kanale TikTok @ro_slinka_cieknie rozwiąże ten problem raz na zawsze, a Ty zachowasz energie na inne kuchenne czynności.

Zapomnij o zwykłych mielonych. 100 razy lepsze kotlety zrobisz nawet bez mięsa

Jak najlepiej obrać czosnek?

Do prezentowanej przez nas metody obierania czosnku nie są potrzebne żadne urządzenia. Obejdziesz się nawet bez użycia noża. Sposób jest absolutnie bezpieczny, a przy tym zachwyca skutecznością. Poradzi z nim sobie nawet dziecko.

Ząbek czosnku przeznaczony do obrania wydobądź z główki. Następnie połóż go na płaskiej powierzchni. Idealnie nada się do tego deska do krojenia lub po prostu czysty kuchenny blat.

Ząbek nakryj płaską dłonią. Połóż na niej drugą dłoń i mocno dociśnij całość. Czosnek ulegnie zgnieceniu, dzięki czemu łupina z łatwością od niego odejdzie. Czynność powtórz z taką ilością ząbków czosnku, jakiej wymaga Twój przepis.

Jakie są jeszcze skuteczne i proste metody obierania czosnku?

Powyżej opisaliśmy najłatwiejszy sposób obierania czosnku. Nie jest on jednak jedyny. Mając pod ręką proste kuchenne wyposażenie możesz obrać czosnek nawet w większej ilości.

Opisaliśmy już, jak skuteczne jest zgniatanie czosnku celem jego obrania. Jeśli nie chcesz, nie musisz używać w tym celu własnych dłoni. Równie skuteczne będzie zgniecenie ząbka płaską częścią noża. Idealnie nada się do tego taki o szerokim ostrzu, na przykład nóż szefa kuchni.

Jeśli masz do dyspozycji kuchenkę mikrofalową, następna metoda skierowana jest właśnie do Ciebie. Ząbki czosnku umieść na talerzu i wstaw do urządzenia. Nastaw grzanie na 10 sekund, a następnie ostrożnie wyjmij gorący czosnek. Łupina bez trudu odejdzie od pozostałej części warzywa.

Nawet najlepsze triki mogą polec w obliczu dużej ilości czosnku do obrania. Z pomocą przyjdzie wtedy ten opatentowany przez szefów kuchni. Ząbki umieść w dużym zakręcanym słoiku i mocno potrząsaj nim przez kilkanaście sekund. Pod wpływem wytworzonego w ten sposób tarcia pozbędziesz się z warzywa łupinek. Nawet nie zgadniesz, do czego mogą Ci się przydać łupiny z czosnku. Obrane ząbki wykorzystasz w tym pysznym przepisie.

Źródło: TikTok @ro_slinka_cieknie