Woda z ogórków kiszonych
Pixabay / congerdesign

Wyjątkowe zalety wody po ogórkach kiszonych

Wylewasz wodę po ogórkach kiszonych? Jest to ogromny błąd. Okazuje się, że napój skrywa w sobie wiele cennych składników odżywczych, które mogą niezwykle korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Wystarczy pić pół szklanki wody z kiszonych ogórków przez tydzień, a już zauważymy spore zmiany w naszym organizmie.

Woda po kiszonych ogórkach jest źródłem wielu cennych składników odżywczych. Pewna blogerka piła ją przez 7 dni, a następnie podzieliła się ze swoimi sympatykami wynikiem tego eksperymentu. Efekty mogą naprawdę zaskoczyć!

Zalety wody po ogórkach kiszonych

Amerykańska blogerka na własnej skórze przetestowała działanie wody z kiszonych ogórków. Efekty naturalnej kuracji zrobiły na niej spore wrażenie. Okazuje się, że szczególnie mogą przypaść do gustu sportowcom!

Kobieta z radością zauważyła, że pozbyła się uciążliwych skurczy mięśni po treningach. Co więcej, napój polecany jest także wszystkim osobom, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Wszystko z powodu zawartego w napoju - kwasie mlekowemu, który pozytywnie wpływa na nasz metabolizm.

Nie jest to koniec dobrych informacji blogerka zauważyła u siebie kolejną zaskakują zmianę. Woda po kiszonych ogórkach wyeliminowała problem z nieświeżym oddechem. Krępująca dolegliwość może odbierać nam pewność siebie, dlatego warto wypróbować tej metody. Czy istnieją jakieś przeciwskazania do picia wody z kiszonych ogórków?

Patent Makłowicza na chrupiące placki ziemniaczanePatent Makłowicza na chrupiące placki ziemniaczaneCzytaj dalej

Przeciwskazania do picia wody z ogórków kiszonych

Woda z ogórków kiszonych należy do niezwykle zdrowych napojów, jednak nie każdy powinien po nią sięgać. Niestety w kilku przypadkach lepiej skonsultować kurację tym napojem z odpowiednim specjalistą.

Napój nie jest zalecany osobom, które borykają się z problemami z nerkami oraz nadciśnieniem. Dzieje się tak, ponieważ w składzie wody zawarta jest soda, po którą nie powinny sięgać osoby z tego typu schorzeniami.

ogorki

Woda po kiszonych ogórkach kiszonych nie jest również zalecana alergikom. Niestety napój może zawierać powstałą w procesie fermentacji, histaminę, która powoduje m.in.wysypki i pokrzywki.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej decydując się, na kurację wodą z kiszonych ogórków przede wszystkim należy skonsultować nasze ewentualne wątpliwości z odpowiednim specjalistą.

Polecamy również nasze pozostałe teksty o tematyce zdrowotnej. Pisaliśmy m.in. o zaletach soku z brzozy oraz napoju z selera naciowego.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: żywienie.abczdrowie.pl/poradnik zdrowie

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł