Wzięła czereśnie i zrobiła z nimi coś niesztampowego. W takiej formie ich nie znacie
Kiszone ogórki czy kiszona kapusta to znane dobrze nam dodatki do dań obiadowych. Jednak kisić można też owoce. Przepisem na kiszone czereśnie dzieli się tiktokerka @stewunia, która do kiszenia dodaje intensywnych przypraw. Przetestujcie ciekawą recepturę na te lubiane owoce.
Czereśnie, czyli bomba witamin i minerałów
Czereśnie powinny jak najczęściej gościć w naszym jadłospisie. Te sezonowe owoce są bogate w witaminę C, A, E, K, a także w was foliowy. Zawierają też takie minerały jak: magnez, wapń, potas i fosfor. Oprócz tego są prawdziwą skarbnicą przeciwutleniaczy, które chronią nas przed stanami zapalnymi i opóźniają proces starzenia.
Jedzenie czereśni doda nam sił, usunie oznaki zmęczenia, osłabienia i złagodzi ból stawów i mięśni. Te sezonowe owoce mają dobroczynne działanie na nasz układ trawienny, wspomagają pracę serca, zapobiegają cukrzycy i nowotworem. Jednak w jaki sposób możemy przyrządzać czereśnie?
Tłum rzucił się na pole i wyzbierał truskawki. Rolnik skomentował to krótkoKiszone czereśnie? Zdrowsze od surowych owoców
TikTokerka@stewunia podzieliła się przepisem na kiszone czereśnie. Taki sposób przygotowania tych pysznych owoców może być zaskoczeniem. Jednak kiszenie owoców staje się coraz bardziej popularne i modne. Kiszonki są bardzo zdrowe, dostarczają nam wielu cennych witamin i poprawiają naszą odporność.
Zawartość kwasu mlekowego w kiszonkach reguluje florę bakteryjną jelit i dostarcza nam naturalnych probiotyków. Dzięki jedzeniu kiszonek możemy obniżyć poziom cholesterolu. Warto pamiętać, że kiszone warzywa i owoce mają mniej kalorii niż ich surowe odpowiedniki. W jaki sposób ukisić czereśnie? To proste!
Jak ukisić czereśnie?
Składniki:
- ½ kg czereśni
- łyżeczka soli kłodawskiej
- liść laurowy
- ziele angielskie
- pieprz czarny
- goździki
Czereśnie drylujemy lub przekrawamy na pół i wyjmujemy z nich pestki. Warto sprawdzić, czy czereśnie nie mają uszkodzeń i robaków. Tak przygotowane czereśnie wkładamy do miski, zasypujemy solą, mieszamy i odstawiamy na 30 minut. Czereśnie powinny puścić sok, który zakryje kiszonkę w słoiku.
Do wyparzonego słoika wrzucamy pokruszony liść laurowy, dodajemy przyprawy i dolewamy sok. Jeśli jest go zbyt mało, to możemy użyć nieco solanki. Słoik dociskamy, zakręcamy i odstawiamy na 3 dni. Kiszone czereśnie będą doskonałym dodatkiem do dań obiadowych, albo jako przekąska. Pisaliśmy o cenach czereśni. Radziliśmy też jak rozpoznać, czy czereśnie nie są robaczywe.
Źródło: TikTok/@stewunia