Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Zielarka pokazała, jak zrobić herbatę na przeziębienie. Te składniki każdy ma w domu
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 15.12.2023 10:38

Zielarka pokazała, jak zrobić herbatę na przeziębienie. Te składniki każdy ma w domu

herbata
Canva/Myriams-Fotos, FB/Zielony zagonek

Pogoda nas nie rozpieszcza i sprawia, że wiele osób się przeziębia. Jednak z nieprzyjemnymi dolegliwościami możemy sobie naturalnie poradzić. Wystarczy przyrządzić herbatę na przeziębienie. Zielarka do jej przygotowania używa składnika, który każdy ma w swoim domu. 

Herbata na przeziębienie pozwoli wrócić do zdrowia

Koniec jesieni i początek zimy to nie łatwy czas dla naszego zdrowia. Przenikliwy chłód, wiatr, a do tego opady deszczu i śniegu mogą sprawić, że się przeziębimy. Ból gardła, kaszel, katar i złe samopoczucie może być przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Jednak jest sposób na szybki powrót do formy.

Wystarczy przygotować herbatę na przeziębienie. Zielarka Ewa Kozioł poleca herbatę, którą każdy może zrobić w swoim domu. Do jej przygotowania potrzebujemy tylko imbiru i wrzątku. To wystarczy, by przyrządzić doskonały napar, który rozgrzewa i pomaga wrócić do zdrowia. 

imbir
Canva/grafvision
Eksperci biją na alarm. Tylko taki mak będzie dobry do kutii i makowca, błąd jest kosztowny

Jak zrobić herbatę na przeziębienie?

Składniki:

  • wrzątek
  • imbir

Przygotowanie herbaty zaczynamy od do dodania imbiru do wrzątku. Odstawiamy na 15 minut. Możemy go wcześniej drobno posiekać lub dodać sproszkowany korzeń. 

Po upływie tego czasu nasza herbata na przeziębienie jest gotowa. Pijemy herbatę kilka razy dziennie. Napój świetnie rozgrzewa i powoduje, że pozbywamy się zimna z organizmu. Ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwwirusowe. Dzięki niemu łatwiej nam wrócić do zdrowia. 

Herbata i inne sposoby na przeziębienie

Zielarka Ewa Kozioł, która prowadzi blog Zielony zagonek, podkreśla, że jeśli wróciliśmy przemarznięciu do domu, musimy szybko działać. Przeziębienie nie może się rozwinąć. Dlatego przygotujmy herbatę z imbirem. Warto też wymoczyć stopy w gorącej wodzi ze sproszkowanym imbirem

Możemy dodać cynamon i gorczycę. Mają one takie właściwości jak imbir. Kąpiel z tymi dodatkami porządnie nas rozgrzeje. Po niej powinniśmy położyć się do łóżka, przykryć kołdrą i wygrzać. Rano po przemarznięciu nie będzie śladu, a przeziębienie się nie rozwinie. Pisaliśmy o tym, jak zrobić przysmak z czasów dzieciństwa na przeziębienie. Podawaliśmy przepis na skuteczny napój grejpfrutowy, który zwalcza przeziębienie. 

herbata
Canva/pixelshot

Źródło: IG/@zielonyzagonek