Smakosze.pl
Zupa pomidorowa z innym składnikiem

facebook/smakosze

Uwielbiasz zupę pomidorową? Koniecznie skorzystaj z genialnego tricku szefów kuchni

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zupa pomidorowa uchodzi za wyjątkowy specjał, który wiele razy wywoływał zachwyt nawet u najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Niektórzy podczas przygotowań wykorzystują koncentrat pomidorowy. Jednak wystarczy go zastąpić pulpą pom

Wyśmienita zupa pomidorowa zalicza się do klasyki naszej rodzimej kuchni. Ciężko o bardziej rozpoznawalny kulinarny szlagier. W każdym domu przygotowuje się tę potrawę w odrobinę inny sposób. Tym razem warto sięgnąć po trik szefów kuchni.

Zupa pomidorowa lepsza niż kiedykolwiek

Zupa pomidorowa jest jednym z tych smakołyków, który cieszy się sporą popularnością wśród smakoszy. Jedni jadają ją z dodatkiem makaronu, inni stawiają na ryż. Jednak najważniejsze w tym daniu są same pomidory. To od nich zależy smak zupy.

Smakowita zupa pomidorowa może być jeszcze lepsza, jeśli zadbamy o odpowiednią jakość składników. Bardzo wielu smakoszy stawia na koncentrat pomidorowy. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ zupa na jego bazie jest bardzo smaczna. Nie oznacza to jednak, że nie może być jeszcze lepsza.

Ostatnio przedstawialiśmy przepis Jakuba Kuronia na zupę pomidorową. Dziś skupimy się na detalach, które wpływają na smakowitość naszej potrawy. Jeśli chcemy, aby nasza zupa pomidorowa zachwyciła domowników tak, że nie będą mogli oprzeć się dokładce, wystarczy wzbogacić ją o jeden składnik.

Zupa pomidorowa na bazie koncentratu jest najbardziej podstawową z możliwości. Jednak wystarczy zastąpić ten składnik pulpą pomidorową. Właśnie dzięki niej nasz specjał momentalnie zniknie z talerzy. Efekt pozostaje na długo w pamięci.

Zupa pomidorowa jak ze świeżych warzyw

Pulpa sprawia, że zupa pomidorowa zyskuje bardziej intensywny smak czerwonych warzyw. Niektórzy mogliby nawet stwierdzić, że przypomina on smakołyk przygotowany z pomidorów, które dopiero zostały zerwane z krzewu.

Już sama pulpa pomidorowa kompletnie odmieni naszą zupę. Jednak możemy ją wzbogacić o jeszcze jeden niepozorny dodatek. Mało kto spodziewałby się, że przyprawa będzie dobrze komponowała się z kultową zupą pomidorową.

Zupa pomidorowa będzie jeszcze bardziej obłędna, jeżeli dodamy do niej odrobinę kurkumy. Taki smakołyk z pewnością zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Prośby o dokładkę są praktycznie pewne.

Okazuje się, że nawet tak prosta potrawa, jak zupa pomidorowa może wywołać zaskoczenie. Warto zwrócić uwagę na to, że Magda Gessler również stosuje dodatek, o którym mało kto by pomyślał. Wspominaliśmy o tym w jednym z wcześniejszych artykułów.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Lelum

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >
Rosół z curry

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu curry?

Czytaj więcej >