Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zupełna nowość - kawa ze szczyptą soli. Zalety zachwycają

Zupełna nowość - kawa ze szczyptą soli. Zalety zachwycają

Zupełna nowość - kawa ze szczyptą soli
canva/Evgeniya Lystsova

Kawa należy do ulubionych napojów, po które sięga się o poranku. Nie wszystkim jednak odpowiada jej lekko goryczkowy posmak. Często w tej sytuacji sięga se po cukier. Tymczasem posolenie naparu będzie o wiele bardziej skuteczne. Spróbujcie koniecznie — od razu poczujecie różnicę.

Kawa ma specyficzny smak. Czasem zdarza się, że jest wyjątkowo gorzka. Warto wtedy sięgnąć po dodatki smakowe, które sprawią, że wróci przyjemność z jej wypicia. Podpowiadaliśmy wam już, jakie są zalety wzbogacenia ulubionego naparu o kurkumę czy cynamon. Ty razem polecamy przyprawę, którą każdy z was ma w domu.

Sól poprawia smak kawy

Podstawowy dodatek do jedzenia ma jedną istotną przewagę nad cukrem. Wydobywa naturalny smak produktów, do których jest dodany. Podczas gdy cukier jedynie zamaskuje gorycz zawarta w kawie, sól pomoże wyczuć jeszcze inne nuty z ulubionego napoju.

Kawa więc nie tylko nie będzie gorzka, ale jednocześnie stanie się wyjątkowo aromatyczna. Zawarte w niej od początku smaki zostaną podkreślone, sprawiając, że napar będzie wyjątkowo przyjemny w odbiorze.

Wsypując szczyptę przyprawy do kawy, będziemy w stanie tez przeciwdziałać moczopędnemu działaniu tego napoju i usuwaniu sodu z naszego organizmu, który wiąże się z jego spożyciem. Będziemy więc mogli czerpać z niego to, co najlepsze, unikając przykrych konsekwencji.

Jak dodać sól do kawy?

Są dwie możliwości. Pierwszą i prostszą, jest wsypanie odrobiny chlorku sodu do gotowego naparu. W ten sposób możemy na bieżąco kontrolować smak uzyskanego płynu i w razie potrzeby uzupełnić go o dodatkową porcję przyprawy.

Niektórzy dodają też soli na etapie parzenia kawy. To rozwiązanie będzie dostępne dla tych z nas, którzy kawę przygotowują metodami alternatywnymi, czyli np. w kawiarce czy na filtrze. Trudno bowiem spodziewać się pożądanych efektów wsypując sól do ekspresu.

Dodatek soli poprawi smak kawy
Dodatek soli poprawi smak kawy

Źródło zdjęcia: canva/katra

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: zdrowie.wprost, ofeminin

Zapraszamy na nasz Instagram